Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Dünya güneş'in etrafında değil de , güneş dünya'nın etrafında dolansaydı mevsimler oluşur muydu?

Güneş dünya'nın çevresinde dolanma hareketi yapsa neler değişirdi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Görüldüğü üzere mevsimler dünyanın dönüşü sırasında açısının değişmesinden kaynaklanır. Burada ki soru güneşin dünyanın etrafında dönüşü sırasında nasıl bir yol izlediği olacaktır. Ya da dünyanın da kendi etrafındaki dönüş açısı da fark yaratacaktır.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Para kazanmak kolaydır. Asıl zor olan fark yaratmak.”
Tom Brokaw
Geri Bildirim Gönder