Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
1

Dünya dışı canlıların da bizler gibi yarattıkları müzik türleri mevcut olabilir mi?

Dünya dışı canlılar da müzik dinleyebilirler mi veyahut onların da belirli müzik türleri olabilir mi?
122 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Mustafa Ozan
Mustafa Ozan
60K UP
Öğrenci

Bu konu hakkında kesin bir şey söyliyemeyiz. Farklı bir gezegende yaşayan canlıların zevkleri bizden çok daha farklı olabilir. Ama yinede farklı gezegenlerde yaşayan varlıkların müzik dinlemediğini kanıtlayan bir şey yok elimizde. Yani bu sorunun cevabı şuanlık belli değil.

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Erdem Ulaş
Öğrenci

Muğlak...olmadığını söyleyemeyiz fakat olmadığını da söyleyemez. Dünya dışı bir canlı,eğer müzik dinliyor ise bizden çokta farklı bir varyasyonu olmayacaktır bu nedenle müzikleri kategorize edecektir(belki).Dünya dışı bir canlının estetik (güzellik) arayışı olmayabilir yahut olabilir de fakat müzik gibi sanatsal şeyler için belirli rahat/sakin refah bir hayat sürmek lazımdır eğer böyle bir canlı varsa cidden sanat ve müzikte iyilerse refah düzeyleri yüksek olmalıdır,böyle bir türün barışçı(uzlaşmacı) ve *mental dengesini koruyabilmiş ve bunu yapamayanlara karşı avantajlı konuma geçebilmiş olması gerekir,tabii ki de kendisini oluşturan parçalar, parçalarla aynı sonucu vermeyebilir;3 tek ve asal bir sayı 7 de aynı şekilde fakat onların birleşimi 10 tek veya asal değildir bu yüzden bütünleyici konuşmak böyle bir durumda biraz absürt ama barışçıl ve mental dengesini koruyabilmiş bir yaşam türü kendi kendini yok etmeyebilir böylelikle diğer türlerle iletişime geçmeye çalışabilirler eğer cidden böyle bir dünya dışı yaşam varsa bizimle de iletişime geçmeye çalışabilir ama şu ana kadar bizimle iletişime geçmeyen dünya dışı bir canlı olmaması müzik dinleme olasılığını içten içe düşürüyor ya da bu canlılar hâlâ yeterli teknolojiye sahip olmayabilirler.barışçıl mental dengesini koruyabilmiş bir tür ise bilim ve teknik gelişimi daha hızlı olacağından bize iki veya daha fazla sonuca ulaştırabilirler müzik sanat gibi estetik şeylerle ilgilenmiyor olabilirler veya dünya dışı bir canlı ne kadar barışçıl mental dengesini koruyabilmiş bir tür olsa da dünya dışı iletişim için yeterli bir gelişmişliği yoktur.çok ilginç bir soruydu ben de ahlakları nasıl olurdu acaba gibi bolca düşünürüm

Kaynaklar

 1. Yazar Yok. Evrimagaci.org. (5 Ekim 2019). Alındığı Tarih: 5 Ekim 2019. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close