Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Doğa kendinden türeyen insanlığa nasıl yenilebiliyor? Evrim insanın bu şekilde evrimleşmesene nasıl olanak tanıdı?

İnsanlık evrim’den nasıl açık ara en güçlü olarak çıktı bu konuyu merak ediyorum. Doğadan var olan homo sapiens nasıl doğayı yok edebilme gücüne erişti ve evrim canlılar arasındaki bu dengeyi neden sağlayamadı.

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Doğayı yok edebilme gücüne eriştiğimizi nereden çıkardınız? Kendimizi yok edebilme gücüne eriştik ama doğayı değil. Evet çok büyük zararlar veriyoruz ama kendi sonumuzu da getiriyoruz. Doğa bizden sonra da var olacak. Belki de ileride bizim gibi akıllı bir tür, homo saphiens in nasıl bir aptallık içinde kendi kendini yok ettiğini konuşacak.

Teşekkür
Paylaş
1

Bu olanları evrime mâl etmek saçma olur. Evrim yüzlerce/binlerce nesil sonra kendini gösterir. Sanayi devrimi 300 yıl önce ortaya çıktı ve bu devrimle beraber teknoloji gelişti. Bir anda ortaya çıkan bu buluşlar/icatlar ve teknoloji uzun yıllar/nesiller içinde ortaya çıkmadığı için insanoğlu bu duruma ayak uyduramadı. Beynimiz ilkel atalarımızın beyni ile aynı lakin yaptıklarımıza bakın. Bu apaçık bir uyumsuzluk örneğidir.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evren sadece düşündüğümüzden garip değil; aynı zamanda düşünebileceğimizden de garip...”
Werner Heisenberg
Geri Bildirim Gönder