Puan Ver
0
Puan Ver

Değerli bir üniversitemizden biyoloji mezunuyum. Biyoloji alanında türkiye'de özel sektörde önem arz edecek yüksek lisansta ne önerirsiniz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
1 Cevap

Merhaba,

Bu senin ne alanda çalışacağın ile oldukça alakalı.Bende Fen fakültesi Biyoloji mezunuyum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı bir kursa katılarak C sınıfı İş Güvenliği uzmanı sertifikam var. Yani istersem İş güvenliği uzmanı olarak çalışabilirim. Fakat ben aldığım çeşitli yöneticilik sertifikaları ile özel sektörde , mevzuatları çok sevmem ve bunları kolayca kavramam sayesinde Hastane İdari Müdürlüğü yaptım. Ardından İnsan Kaynakları ve Örgütsel Yönetim yüksek lisansı ile destekledim. Şu anda Ulusal bir şirkette İdari İşler Müdürlüğü yapmaktayım. İşimi severek yapıyorum. Hayalim ileride belgeseller çekebilmek. Bunu gerçekleştireceğime de inancım tam. Ama örneğin bir hastane labaratuvarında çalışmak istersen yapacağın master sadece maaşını bir miktar arttırır. Akademik kariyer düşünmen daha iyi olur. Hatta yurt dışında okumak ve orada iş bulmak en iyisi. Türkiye'de bahsettiğin gibi biyoloji alanında üst düzey iş imkanları oldukça kısıtlı malesef.

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Evrim ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya üzerindeki en acınası insan, görme kabiliyeti olup da ileri görüşlü olamayandır.”
Helen Adams Keller
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder