Puan Ver
0
Puan Ver

Çok eşli dişilerin yavrularının yaşam kalitesinin neden daha fazla olduğunu anlayamadım sonuçta baba tek bir ata değil mi

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evet baba tek bir ata yalnız birden fazla erkekle üreme sağlayan dişi bütün o erkeklerden koruma alabilir. İnsan üreme mekanizması tam anlaşılmadan önce, eski insan topluluklarında bu özellikle böyleydi çünkü babanın kadının cinsel ilişkiye girdiği bütün erkeklerin toplamı olduğuna inanıyorlardı. Annenin kim olduğunun kesin belli olduğu ancak babanın kim olduğunun muallakta olduğu (sosyal açıdan) bu durum elbette yavruların da daha iyi bakılmasına yol açıyordu.

Özellikle anasoylu topluluklarda görülen bir özelliktir bu.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Cehaleti kabul etmek bilgeliktir.”
Ashley Montagu
Geri Bildirim Gönder