Puan Ver
0
Puan Ver

Cinsiyet ameliyatlarında penis oluşumu neden vajina oluşumundan daha zordur?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Dışardan gözlenen vajen vulva görüntüsünü elde etmek ve cinsel yaşam için bunu sağlamak daha kolaydır.Çünkü penis içerisindeki kas ve tendonlar çıkarıldıktan sonra kalan deri kısım ters çevrilerek pelvis açıklığından içeri dikilir. İdrar yapabilme açısından da bu ameliyat daha basittir. Fakat dişi bireylerde idrar yapma ve cinsel birleşme farklı açıklıklardan olduğu için bu da bir zorluk teşkil eder. Aynı zamanda penis görüntüsü oluşturmak vulva vajinadan daha zordur. Genelde bu ameliyatlarda kıkırdak ya da kemik kullanılır. Ereksiyon için gereken yapı da bireyin vücuduna en uyumlu şekilde ayarlanır.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Fırat üni Tam bir açıklama teşkil edemeyebilir. İlgili ameliyat videolarına da bakabilirsin
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilmediğim şeyler konusunda cahil olduğumu itiraf etmekten hiçbir utanç duymuyorum.”
Marcus Tullius Cicero
Geri Bildirim Gönder