Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bilim insanları yeni bir türü neden yayınlama ihtiyacı duyar ve yeni bir tür keşfetmek neden önemlidir?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Dünyada hâlâ keşfedilmeyi bekleyen onlarca canlı var. Onları tanıdıkça dünyayı da daha iyi tanıyoruz. Keşfedilen canlılar genelde keşfeden kişiyle anılıyor, çoğunlukla isim verme hakkı da onlara ait. Bu her akademisyenin tadamayacağı bir duygu. Aklıma gelenler;

Tiphia Bahattini

Scilla Hakkariensis

Merendera Kurdika

Teşekkür (1)
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Evrim ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gerçek olmayana inanmak cahilin doğal eğilimidir. Bu eğilimi yenmek için sadece gerçeği yeterince ortaya koymak yetmez, sahte olanın ifşası ve çürütülmesi de önemlidir.”
H. L. Mencken
Geri Bildirim Gönder