Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Ateş çıkması evrimleştiyse insanlar neden ateşten ölüyor?

Eski çağlarda çocukların bu sebepten ölmesi içten bile değil, şimdi bu niye evrimleşmiş? Evrimleştiyse de biz ona karşı çıkarak neden ateşi düşürmeye çalışıyoruz? Aslında bir manada evrimi engellemiş oluyoruz ama öbür türlü vücut kendi kendine zarar vericek. Ve vücut kendi yaptıklarına karşı çıkıyor. Bu tarz şeyler neden evrimleşmiştir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Evrimin kusursuz bir işleyişi olduğunu söyleyemeyiz. Vücudumuzdaki bakteri ve virüslerden kurtulmanın kesin bir çözümü olmadığı için "yama" olarak adlandırılan bir durum söz konusu oluyor. Madem virüsleri ve bakterileri engelleyecek kesin bir çözüm üretilemiyor, geçici bir çözüm olarak yama tedavisi uygulanıyor :)

Teşekkür (1)
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Youtube Ateşin evrimsel kökeni ve nedenine yönelik yeni sorular ortaya atılmaya devam ediliyor. Bu linkten bu sorularla ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İlkel insan meraklı gözlerle ve yavaş, kendinden emin olmayan adımlarla doğruladı. Şimdiyse belirsiz bir hedefe doğru aceleyle yürüyoruz.”
Arthur Conan Doyle
Geri Bildirim Gönder