Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

At nalı yengeci (horseshoe crab) yetiştiriciliği yapılabilir mi?

At nalı yengeci (horseshoe crab) yetiştiriciliği yapılabilir mi? Yapılabilirse nasıl yapabiliriz. Bunu yapan örnek işletmeler varmıdır? Varsa hangileridir? Teşekkür ederim..

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

At nalı yengeçlerinin kanları bilimsel çalışmalarda ve ilaç endüstrisinde kullanılıyor. Mavi kanları için bu canlıların yetiştiriciliğini yapan şirketler mevcut. Yılda yaklaşık 40.000 yengeç bu iş kullanılıyor ve ölüyor.Ancak sadece kanlarını alıyorlar herhangi bir şekilde yemek için kullanılma durumları yok. Bu canlıların kanlarının 4 litresi 60.000 $'a kadar alıcı buluyor. Jeak Ling Ding adındaki bir araştırmacı aynı görevi görecek sentetik sağlayıcılar üzerine bir proje yürütüyor.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. The Atlantic Jeak Ling Ding'in ayrıntılı haberi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer ki herkes birebir aynı kalıptan çıkmış olsaydı, 'güzellik' diye bir şey var olmazdı.”
Marie François Xavier Bichat
Geri Bildirim Gönder