Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Arkadaşlar videoda izlediğiniz balıklar hakkında bazı sorularıma cevap verir misiniz?

Bilimsel adı exocoetidae olan bu balıkların: yüzgeçleri mi var yoksa kanatları mı? Kanat ve yüzgeçin farkı nedir, bazı deniz canlılarının aşırı geniş yüzgeçleri kanat olarak sayılabilir mi? Kanat, yüzgeç ve kol un farkı tam olarak nedir? Kanat sadece karada yaşayan ve uçan canlılarda mı olur yoksa süzülen her hayvanın kanatı var mıdır?

1
Teşekkür (1)
Hatırla (2)
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Kanat sadece karada yaşayan ve uçan canlılarda mı olur yoksa süzülen her hayvanın kanatı var mıdır?

Her kanadı olan canlı uçamayacağı gibi her süzülen canlıda da kanat olmaz.Penguenlerin kanatları vardır ama uçamazlar. Uçan sincaplar ve Uçan Balıklar uçmaz süzülürler ama kanatları yoktur. Süzülmeye yarayan organları vardır.

Yüzgeç adı üstünde yüzmeye yarar, kanat sayılamaz.

Uçan balıklar için 1 numaralı kaynağa Uçma ve Süzülme ayrımı için 2 ye bakınız.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. 1 Numara
  2. 2 Numara
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Asıl soru şu: Torunlarımızın filleri, resimli kitaplar haricinde hiçbir şekilde göremeyecekleri gerçeğinden ötürü mutlu muyuz?”
David Attenborough
Geri Bildirim Gönder