Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
0

Antidepresanlar unutturur mu?

Takıntılı düşünceleri antidepresanlar sayesinde unuta bilir miyiz?
277 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Almira Özay
Düşünür/Üye

Antidepresanlar dozajlı kullanılmalı ve doktorunuzun onay vermesi gerekir. Herhangi bir psikolojik problemde psikiyatriste gideyim bana ilaç yazsın diye düşünmemeliyiz. (herhangi bir ilaç adı vermeyeceğim) İlacına göre değişir içerisindeki sakinleştiriciler daha az düşünmenize neden olabilir yanı sıra yoğun uyku durumu oluşabilir, bazı ilaçlarda hastalara dozajı yüksek geldiği için ağlama krizi gibi durumlar oluşabiliyor. Takıntılı düşünceler içerisindeyseniz ilk çare olarak ilaç düşünmeyiniz, psikolojinizi toparlamak için araştırın güvenilir doktorları dinleyin. Takıntılı düşünceleriniz nelerdir ve nasıl baş edebileceğinizi keşfetmeye çalışın, fakat doktoru dinlerken dediği her psikolojik sorunda "aaa bu ben bende kesin majör depresyon var" dememek gerekir, dinlediğiniz durumlarda %80 %90 benzer durumlar yaşıyorsanız şüphelenebilirsiniz ve bir uzman desteği alabilirsiniz, fakat bazen %80 %90 uysanız bile bazen başka bir sebebi oluyor düşündüğünüz rahatsızlık olmayabiliyor bu yüzden kesinlikle uzmanlara başvurmak gerekir. Takıntılı ve gerçekliği olmayan düşüncelere bir ara bende yaşadım ve ciddi derecede psikolojimi bozdu birkaç defa ağlama krizlerine girdim, onlinedan psikologlarla konuştum pek yardım edemediler uzmanlık alanları başkaydı, ben sorunumu araştırarak buldum ve bulduğum zamanda dur diyebildim artık takılmıyorum, emin olmamak şartıyla benim yaşadıklarım %80 %90 obsesyondu, ben Beyhan Budak izleyerek sorunumu buldum ve kendi yöntemlerimle düşüncelerime dur diyebildim, sanada tavsiyem sorunun neyse araştır ve kendini rahatlatacak yöntemler bul. Kaynak ekledim umarım videolar yardımcı olabilir sağlıcakla kal. :) [1][2]

Kaynaklar

 1. Beyhan Budak takıntılı düşünceler. Beyhan Budak. (26 Ekim 2019). Alındığı Tarih: 24 Ağustos 2023. Alındığı Yer: YouTube | Arşiv Bağlantısı
 2. Beyhan Budak. Beyhan Budak Takıntılı Düşünçelerden Kurtulmak. Alındığı Tarih: 10 Ağustos 2019. Alındığı Yer: YouTube | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Kafana takılan neler var?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close