Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Ağrı dağındaki nuhun gemisi efsanesi gerçek mi safsatami?

Bir çok mitolojide geçen ve dünyanın her yerininse gerçekleştiği inanılan tufan saçmalığının kanıtları bulundu mu?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Evrim Ağacının konu hakkında yazdığı bir yazısı mevcut . Okumanızı öneririm.

https://evrimagaci.org/bilim-insanlari-adem-ve-havva-ile-nuh-tufani-anlatilarini-akademik-bir-calismayla-dogruladilar-mi-7491

Ağrı Dağında da henüz bir şey bulunamadı. Eğer bulunup gizleselerdi bunu iki üç cahil kişi bilemezdi zaten.

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Birçok insanda, Dünya’nın evrenin merkezinde ve kendilerinin de tüm türlerin merkezinde olduklarına inanmalarını sağlayan büyük bir ego vardır.”
Ann Druyan
Geri Bildirim Gönder