Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
0

Agora bilim pazarından aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Kitap yaprak kalitesini beğenmedim. parlak kuşe kağıda basılmamış
433 görüntülenme
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Furkan Arduç
Öğrenciyim

Agora Bilim Pazarı'nın, Ürün İade ve Değişim Şartları:

Agora üzerinden satın aldığınız Evrim Ağacı ürünlerinde beden uyumsuzluğu veya beğenmeme halinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda iade veya ürün değişikliği yapılabilmektedir. İade ve ürün değişikliklerinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

 • Satın aldığınız bir ürünün iptalini, siparişi verdikten sonraki 24 saat içinde yaparsanız:
 • Banka Transferi ile Ödeme Yapmayı Seçtiyseniz: Eğer henüz elektronik transferi yapmadıysanız, iptal talebiniz üzerine siparişiniz dikkate alınmayacak ve iptal edilecektir. Eğer banka transferi yaptıysanız, iade dolayısıyla transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
 • Kredi Kartı ile Ödeme Yaptıysanız: İade dolayısıyla bir miktar transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
 • İade veya değişim talebi, siparişin verilmesinden sonra en geç 14 gün içinde yapılmalıdır. Aksi takdirde iade veya değişim yapılamayacaktır.
 • Yalnızca sipariş edilenden farklı beden veya ürün gönderimi olan durumlarda iade veya değişim kargo masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Diğer tüm durumlarda (örneğin beden uymama veya beğenmeme nedeniyle değişiklik durumunda), her iki yöndeki kargo yükümlülüğü de alıcıya aittir.
 • İade adresi için lütfen bize [email protected] adresinden bir e-posta gönderiniz.
 • Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının (veya e-fatura çıktısının) ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.
 • Ürün değişikliği talebi halinde, değişikliği yapılması istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra yeni ürün siparişi şartları geçerlidir. Yani değiştirilmek istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra, değişikliği yapılan ürünün size gönderimi, ürün açıklamalarında veya burada belirtilen gün kadar sürebilir.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Tüm Reklamları Kapat

Bazı ürünler tek kullanımlık oldukları için veya hijyen, sağlık, hızlı bozulabilir, kolay dağıtılabilir olma gibi gerekçelerle cayma hakkı kapsamında değerlendirilememektedir. Bu ürünlerle ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

 • Satın alınan yazılım gibi dijital ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Gazete, dergi gibi süreli yayınlar cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Kitap gibi basılı ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

Hasarlı Ürünlerle İlgili Bilgiler

Tüm Reklamları Kapat

Bütün üreticilerimiz, ürünleri size kargolamadan önce dikkatli bir hasar kontrolünde bulunmaktadır. Hiçbir şekilde bariz bir kusuru veya hasarı olan ürünleri tarafınıza göndermemektedirler.

Size ulaşan ürünleri kargo firmasından teslim alırken, paket veya kutunun hasar görmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer paket veya kutu üzerinde dışarıdan görülebilir ezilme, parçalanma, yırtılma gibi fiziksel hasar var ise, kargo görevlisi ile tutanak tutmanız zorunludur.

Hasar dolayısıyla tarafımızdan talep edilecek kitap iadeleri, yalnızca kargo firmasıyla tutanak tutulmuş, kargolamadan kaynaklanmadığı ispatlanabilecek ürünlerde yapılabilmektedir. Kargo firması dolayısıyla oluşan hasarlar, Agora Bilim Pazarı veya burada satış yapan üreticiler ile değil, kargo firması ile çözülmelidir.

İade ve Değişim Yönergeleri ve Tavsiyeler

Ürününüzün iadesini veya değişimini e-posta ile tarafımıza veya üreticilerimize onaylattıktan sonra, tek yapmanız gereken ürünü bütün içerikleriyle paketleyip, paketle birlikte gelen gönderici adresine, daha önceden sözünü ettiğimiz durumlara bağlı olarak karşı ödemeli veya ödenmiş bir şekilde postalamak. Paketin içerisine iade veya talep ettiğiniz değişim bilgilerini ve sipariş numaranızı ufak bir postit veya kağıt üzerinde eklemek, değişim ve iadenizi hızlandıracaktır.

Göndermeniz gereken adresi kaybettiyseniz veya siparişiniz üzerinde bulamazsanız bize e-posta yoluyla ulaşınız.

Yanlış postalanan iade ve değişimlerden Agora Bilim Pazarı sorumlu değildir.

2
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Edward Teller, Hocası Oppenheimer'ı Neden Sattı?
Edward Teller, Hocası Oppenheimer'ı Neden Sattı?
Evinizde Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (CERN) İnşa Edin!
Evinizde Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (CERN) İnşa Edin!
Aynalar, Kuantum Evrene Açılan Bir Portal mı?
Aynalar, Kuantum Evrene Açılan Bir Portal mı?
BEST OF EVRİM AĞACI SHORTS 2022 🎉
BEST OF EVRİM AĞACI SHORTS 2022 🎉
Şeker İnsanı Hiperaktif Yapar mı?
Şeker İnsanı Hiperaktif Yapar mı?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close