Gece Modu

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Agora'ya gitmek için: https://dar.vin/Agora

Çok istediniz, çok sordunuz, çok beklediniz, biliyoruz. Geciktiğimiz için özür dileriz. Türkiye'deki bilimseverlere kendilerini özgürce ifade edebilmek için ürünler sunabilmek adına aylardır çalışıyoruz. Süreçte çok ama çok zorlandık. Fakat elimizden gelenin en iyisini çıkarmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz. Şu anda bulabileceğiniz ürün kategorileri: 

Eksikler, gedikler, geliştirilecek yerler olduğunu biliyoruz ve üzerinde her gün saatlerce mesai harcıyoruz. Ancak özellikle şu süreçte Agora'dan alacağınız her bir ürünün Evrim Ağacı'nın bu alandaki güçlenmesine ve Türkiye'deki bilimsel aydınlanma çalışmalarına doğrudan doğruya destek olacağını lütfen unutmayınız.

Sizlerle birlikte zaman içinde çok daha büyük işler başaracağımıza hiçbir şüphemiz yok. Bu süreçte güçlendikçe, çok daha uygun fiyata çok daha çeşitte ürün üretmeye çalışacağız (eğer ürün tedariği ve çeşitliliği konusunda bizimle çalışmak isterseniz, tekliflerinizi bize iletin: [email protected]). 

Süreç boyunca bir sonraki üretimin ne olmasını istediğinizi sizlere anketler yoluyla soracağız; dolayısıyla Evrim Ağacı'nı tüm sosyal mecralardan (özellikle Instagram, Twitter ve YouTube üzerinden) takip etmeyi unutmayın!

Destekleriniz için sonsuz teşekkürler!

Agora'ya gitmek için: https://dar.vin/Agora

Agora Ne Demek?

Agora, Yunancada "toplanma yeri" anlamında kullanılmışsa da, aslen ἀγοράζω ve ἀγορεύω fiillerinin bileşiminden türetilmiştir: "Alışveriş yapmak" ve "Topluma açık bir şekilde konuşmak". Eğer Anadolu topraklarındaki Antik Yunan şehir kalıntılarını ziyaret ettiyseniz, mutlaka "Agora" kısımlarını görmüşsünüzdür. Antik Yunan'da insanlar bu agoralarda toplanır, atletik, artistik, ruhani, politik ve ekonomik işlerini yürütürlerdir. İlerleyen dönemde ise agoralar özellikle pazar yeri ve satış alanı olarak görev görmeye başladı. Sanatçılar buraya sanat eserlerini sergilemeye, üreticiler ise ürünlerini satmaya gelirlerdi. Biz de topraklarımızda yeşermiş bu kavramı adımız edinmeye karar verdik.

Sanatçılara Açık Davet

Eğer çizimlerinize güveniyorsanız ve Türkiye için bilim ürünleri üretmek istiyorsanız, tasarım fikirlerinizi bize [email protected] üzerinden ulaştırın. Hem ürünlerinizi hayata geçirin, hem milyonlarca bilimsevere ulaşma fırsatı yakalayın, hem de emeğinizin karşılığını maddi olarak alın!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 16/09/2019 06:18:16 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/7584

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eleştirel düşünce bir angaryadır. Doğuştan veya kolay kolay gelmez. Bu emeğin meyveleri genç zihinlere tattırılmazsa, onlar da hiçbir zaman bu meyveleri hasat etmeyeceklerdir. Her çocuk atomun şaşırtıcılığı ile donatılmalıdır, sihrin esareti ile değil.”
Perry DeAngelis
Geri Bildirim Gönder