Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Agora Bilim Pazarı Açıldı!

Agora Bilim Pazarı Açıldı!
1 dakika
4,572 Okunma Sayısı
Not Ekle
Reklamı Kapat

Agora'ya gitmek için: https://dar.vin/Agora

Çok istediniz, çok sordunuz, çok beklediniz, biliyoruz. Geciktiğimiz için özür dileriz. Türkiye'deki bilimseverlere kendilerini özgürce ifade edebilmek için ürünler sunabilmek adına aylardır çalışıyoruz. Süreçte çok ama çok zorlandık. Fakat elimizden gelenin en iyisini çıkarmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz. Şu anda bulabileceğiniz ürün kategorileri: 

Eksikler, gedikler, geliştirilecek yerler olduğunu biliyoruz ve üzerinde her gün saatlerce mesai harcıyoruz. Ancak özellikle şu süreçte Agora'dan alacağınız her bir ürünün Evrim Ağacı'nın bu alandaki güçlenmesine ve Türkiye'deki bilimsel aydınlanma çalışmalarına doğrudan doğruya destek olacağını lütfen unutmayınız.

Sizlerle birlikte zaman içinde çok daha büyük işler başaracağımıza hiçbir şüphemiz yok. Bu süreçte güçlendikçe, çok daha uygun fiyata çok daha çeşitte ürün üretmeye çalışacağız (eğer ürün tedariği ve çeşitliliği konusunda bizimle çalışmak isterseniz, tekliflerinizi bize iletin: [email protected]). 

Reklamı Kapat

Süreç boyunca bir sonraki üretimin ne olmasını istediğinizi sizlere anketler yoluyla soracağız; dolayısıyla Evrim Ağacı'nı tüm sosyal mecralardan (özellikle Instagram, Twitter ve YouTube üzerinden) takip etmeyi unutmayın!

Destekleriniz için sonsuz teşekkürler!

Agora'ya gitmek için: https://dar.vin/Agora

Agora Ne Demek?

Agora, Yunancada "toplanma yeri" anlamında kullanılmışsa da, aslen ἀγοράζω ve ἀγορεύω fiillerinin bileşiminden türetilmiştir: "Alışveriş yapmak" ve "Topluma açık bir şekilde konuşmak". Eğer Anadolu topraklarındaki Antik Yunan şehir kalıntılarını ziyaret ettiyseniz, mutlaka "Agora" kısımlarını görmüşsünüzdür. Antik Yunan'da insanlar bu agoralarda toplanır, atletik, artistik, ruhani, politik ve ekonomik işlerini yürütürlerdir. İlerleyen dönemde ise agoralar özellikle pazar yeri ve satış alanı olarak görev görmeye başladı. Sanatçılar buraya sanat eserlerini sergilemeye, üreticiler ise ürünlerini satmaya gelirlerdi. Biz de topraklarımızda yeşermiş bu kavramı adımız edinmeye karar verdik.

Evrim Ağacı'ndan Mesaj

Sanatçılara Açık Davet

Eğer çizimlerinize güveniyorsanız ve Türkiye için bilim ürünleri üretmek istiyorsanız, tasarım fikirlerinizi bize [email protected] üzerinden ulaştırın. Hem ürünlerinizi hayata geçirin, hem milyonlarca bilimsevere ulaşma fırsatı yakalayın, hem de emeğinizin karşılığını maddi olarak alın!

Okundu Olarak İşaretle
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 16/01/2021 00:39:39 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/7584

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Güncel
Karma
Agora
Instagram
Kimya
Soru
Deizm
Astronomi
Kuantum
Evrimsel Antropoloji
Jeoloji
İnsanlar
Zaman
Hayvanlar Alemi
Virüs
Tedavi
Sağlık Bilimleri
Amerika Birleşik Devletleri
Hastalık Kataloğu
Kanat
Yumurtalık
Mikoloji
Albert Einstein
Kimyasal
Sağlık
Kimyasal Evrim
Sivrisinek
Bebek
Atmosfer
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir insanın şerefi, mesleği ile değil, davranışları ile ölçülür.”
Junius
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku