Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
1

50 tl gibi bir ücreti nasıl katlarız? Veya internetten nasıl para kazanılır?

Arkadaşlar artık büyüyoruz ve para ihtiyacımız oluyor işe girmemizde mümkün değil bu yüzden gelir elde etmek istiyorum bu mümkün mü?
24,826 görüntülenme
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
3 Cevap
Ral Radyah
Ral Radyah
3,495 UP
Fikrimi paylaşıyorum.

Eğer 50tl gibi ufak bir para miktarının değerini kat kat arttırmak istiyorsanız yatırımcı olabilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde değer kazanıp, yine çok hızlı bir şekilde değer kaybeden ''Coin''lere yatırım yapabilirsiniz. Lakin halihazırda binlerce liranız yoksa ve başka bir geliriniz yoksa yatırımcılık yaparak geçinmeniz oldukça zor olacaktır.

Bu durumda size ''Freelancer'' olmanızı önerebilirim. İnternette birçok ''Freelancer'' sitesi bulunmaktadır. ''Freelancer'' siteleri çalışanların, işverenler ile buluşabilmesini sağlayan ve çeşitli işlerin internet üzerinden yapıldığı sitelerdir.

Tüm Reklamları Kapat

Ama maalesef ''freelancer'' ortamı emek sömürüsüne oldukça açık bir platformdur. Örneğin çok ufak bir ücretle sizden onlarca sayfa çeviri yapmanızı isteyebilirler. Ayrıca ''freelancer'' olarak çok büyük kazançlar elde edemeyebilirsiniz (Eğer 3-4 yabancı dil biliyorsanız başka :) ). Geçindirmeniz gereken bir aileniz yoksa ''Freelancer'' olmak sizin için iyi bir tercih olabilir.

1,781 görüntülenme
2
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
 • Paylaş
Hikmet Dokumacı
Eğitimci/Freelancer

Online para kazanmak için bu kaynakları göz önünde bulundurmalısın:

upwork.com - Upwork, esasen dünyanın her yerindeki işletmelerin ve serbest çalışanların belirli projelerde bağlantı kurabileceği ve işbirliği yapabileceği bir toplantı sitesidir. İşletmeler, yazma, web tasarımı, SEO kampanyaları yürütme ve bir bilgisayarda yapılabilecek hemen hemen tüm işler dahil olmak üzere çeşitli farklı hizmetler için serbest çalışanlar kiralar.

Tüm Reklamları Kapat

Fiverr.com - Bu aynı zamanda serbest çalışanlar için yararlı olabilecek popüler bir web sitesidir . Dijital animasyon hakkında bir şeyler biliyor musunuz? Bu becerilere sahip olmayan biri için çalışabilir ve ekstra para kazanabilirsiniz. Daha da iyisi, hızlı nakit için birisi için web araştırması derlemeyi teklif edebilirsiniz.

Etsy.com - Sanatsalsanız ve özel takılar veya buzdolabı mıknatısları yapabilen biriyseniz, Etsy ürünlerinizi satabileceğiniz yerdir.

AdSense'le para kazanma - Web sitenizde Google AdSense online reklamlardan para kazanmak için sadece bir yoludur.

1,414 görüntülenme
0
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
 • Paylaş
Salih Yıldız
Finans Uzmanı

Telefondan oyun oynayarak para kazanabilirsin.[1]

Uygulamalar üzerinden para kazanabilirsin. İnternet üzerinde para kazandıran bir çok iş var. Altta bir kaç link ekledim inceleyebiliriniz.

Tüm Reklamları Kapat

https://paratik.net/para-kazandiran-oyunlar/

https://paratik.net/internetten-para-kazanma/

https://paratik.net/para-kazandiran-uygulamalar/

725 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Paratik, et al. Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!. (10 Nisan 2023). Alındığı Tarih: 11 Nisan 2023. Alındığı Yer: Paratik | Arşiv Bağlantısı
0
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
 • Paylaş
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Çernobil'den Sonraki En Büyük Felaket Kapımızda!
Çernobil'den Sonraki En Büyük Felaket Kapımızda!
Kızıl Cin: Türkiye'ye Düşen Nadir Yıldırım!
Kızıl Cin: Türkiye'ye Düşen Nadir Yıldırım!
Plasebo: Sadece İnanarak Hastalıklardan Kurtulabilir miyiz?
Plasebo: Sadece İnanarak Hastalıklardan Kurtulabilir miyiz?
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Arabada/Gemide Neden Mideniz Bulanıyor (Araç Tutuyor)?
Arabada/Gemide Neden Mideniz Bulanıyor (Araç Tutuyor)?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close