Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

11. Sınıf çıraklığa girmek için geç mi?

7,329 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Egemen Sak
Egemen Sak
40K UP
Öğretmen

Hiç bir şey için hiç bir zaman geç değildir.

Sizlere verilecek eğitim de aslında bir plan ve program dahilindedir. Önce sizlere bilişsek bir eğitim verilir. Daha sonrasında ise bilişsel çıraklık yaparsınız. Daha sonrasında usta veya öğretici eşliğinde gösterip yaptırma uygulanır. En son usta gözetiminde çırak tek başına istenilen veya istenilene yakın yaparak becerisini geliştirir. En son ise "yaratma" aşaması vardır. Bu kişinin artık özgün ve kusursuz iş yapabilme yeteneğinin geliştiğine haber verir. Ve artık kalfalıktan ustalığa gitme eyliminde olduğunun belirtisidir.

Anladığım kadarıyla meslek lisesinde okuyorsunuz ve ben meslek lisesi öğretmeni olmadığım için tam programa ve detaylarına hakim değilim.

Tüm Reklamları Kapat

Ancak bildiğim kadarıyla zaten 11 ve 12. Sınıflarda usta çıtak ilişkisi başlar. Veya staj yaptırılır.

O yüzden geç değil. Yeterki niyetiniz olsun. Ve ön koşul bilgileriniz (alt yapınız) yeterli olsun.

Unutmayın ki "Ben yaparım" diyen birinin önünde hiç bir engel duramaz. "Yapamam" diyen birine ise önünde engel olmasa dahi, o yerinden bile kalkamaz. Bahanelerinize ve kendinize yenilmediğiniz sürece önünüzde zaman bile engel değildir.

Vazgeçmeyin, ertelemeyin, pes etmeyin...

333 görüntülenme
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Emir Mirac
Mtal Öğrencisi

Dostum Bende 11 Sınıfım Hataydaydım Başka Bir Şehirde Gene MTAL'a devam ettim ama okulun ortamı sıkıntı her şey olabilir :) Burdada Biri Karışıp Etse Çağırabiliceğim Kuzen Arkadaş Yok O Yüzden Mesem'e (Çıraklık Okulu) Geçmek İstiyorum Müdüre Falan Söyledim Eylülde Gel Dedi Olur Umarım Olmasa Bile 12. Sınıfta Zorunlu staj var bakalım hayırlısı

Sana Geç Kaldın Bosver Diyenleri Takma Hiç Bir Şey Geç Değildir:D 2 senede zaten öğrenirsin birşeyler🤠

Tüm Reklamları Kapat

135 görüntülenme
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close