Evrim Ağacı

Profesyonelce Seslendirilmiş Videolarımız Geliyor!

Profesyonelce Seslendirilmiş Videolarımız Geliyor!

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Okurlarımız istedi, biz de yapıyoruz! :) Daha doğrusu biz bir şey yapmıyoruz, okurlarımızın karşılık beklemeden Evrim Ağacı'nın dallarını büyütme isteği meyvelerini veriyor: Aramıza katılan ve profesyonel olarak seslendirme yapan sevgili Umut Efe sayesinde, özellikle evrimsel biyolojiyi anlatan ilgi çekici yabancı kaynaklı videoları profesyonel olarak seslendireceğiz! 

Böylece çocuklarınıza, öğrencilerinize veya ailenize bunları çok daha kolay izletebileceksiniz veya en basitinden altyazılara muhtaç olmayacaksınız.

Süreç şöyle işleyecek: biz normal şekilde altyazılı videolarımızı hafta boyunca yayınlayacağız (genelde 3-8 tane yayınlayabiliyoruz hafta içerisinde). Sizlerden gelen beğeni, yorum ve paylaşım oranlarına bakarak (ve tabii ki bizim açımızdan, videonun öğreticilik değerini göz önüne alarak) haftanın en beğenilen yabancı videosunu Umut Efe'nin katkılarıyla profesyonel olarak seslendireceğiz. Yani hangi videonun seslendirilmesi gerektiğine hep birlikte karar vereceğiz.

Böylece Evrim Ağacı olarak devasa bir Türkçe dublajlı, ancak belgesellerde bulamayacağınız/bulamadığınız video arşivi yaratmış olacağız. :)

Umuyoruz ki tüm okurlarımıza faydalı olacaktır. Umut Efe'ye şimdiden çok teşekkürler!

İlk seslendirme videomuz, sizler tarafından çok beğenilen ve bu sürece önayak olan "Doğal Seçilim Nedir?" başlıklı videomuz olacak. Hafta içerisinde yeterince altyazılı video hazırlayamazsak, bugüne kadar halihazırda yaptığımız altyazılı videolardan bazılarını seslendireceğiz.

En kısa sürede bu videolarımızda görüşmek üzere!

Destekleriniz için çok teşekkürler!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 06/06/2020 08:39:53 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/2290

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Güncel
Hasta
Tedavi
Deri
Aslan
Büyük Patlama
Hastalık
Carl Sagan
Mers
Sürüngen
Kromozom
Balık Çeşitliliği
Mantar
Video
Maskeler
İspat Yükü
Biyokimya
Evrimleşme
Bağışıklık Sistemi
Bakteri
Jinekoloji
Ses
Organ
Çiftleşme
Evrimsel Psikoloji
Biyoloji
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İlim ve fen ve ihtisas nerede varsa, sanat nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz. Çok çalışmaya mecburuz. Çalışmak demek ise boşuna yorulmak terlemek değildir.”
Mustafa Kemal Atatürk
Geri Bildirim Gönder