Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Profesyonelce Seslendirilmiş Videolarımız Geliyor!

Profesyonelce Seslendirilmiş Videolarımız Geliyor!
1 dakika
493 Okunma Sayısı
Notlarım
Reklamı Kapat

Okurlarımız istedi, biz de yapıyoruz! :) Daha doğrusu biz bir şey yapmıyoruz, okurlarımızın karşılık beklemeden Evrim Ağacı'nın dallarını büyütme isteği meyvelerini veriyor: Aramıza katılan ve profesyonel olarak seslendirme yapan sevgili Umut Efe sayesinde, özellikle evrimsel biyolojiyi anlatan ilgi çekici yabancı kaynaklı videoları profesyonel olarak seslendireceğiz! 

Böylece çocuklarınıza, öğrencilerinize veya ailenize bunları çok daha kolay izletebileceksiniz veya en basitinden altyazılara muhtaç olmayacaksınız.

Süreç şöyle işleyecek: biz normal şekilde altyazılı videolarımızı hafta boyunca yayınlayacağız (genelde 3-8 tane yayınlayabiliyoruz hafta içerisinde). Sizlerden gelen beğeni, yorum ve paylaşım oranlarına bakarak (ve tabii ki bizim açımızdan, videonun öğreticilik değerini göz önüne alarak) haftanın en beğenilen yabancı videosunu Umut Efe'nin katkılarıyla profesyonel olarak seslendireceğiz. Yani hangi videonun seslendirilmesi gerektiğine hep birlikte karar vereceğiz.

Böylece Evrim Ağacı olarak devasa bir Türkçe dublajlı, ancak belgesellerde bulamayacağınız/bulamadığınız video arşivi yaratmış olacağız. :)

Reklamı Kapat

Umuyoruz ki tüm okurlarımıza faydalı olacaktır. Umut Efe'ye şimdiden çok teşekkürler!

İlk seslendirme videomuz, sizler tarafından çok beğenilen ve bu sürece önayak olan "Doğal Seçilim Nedir?" başlıklı videomuz olacak. Hafta içerisinde yeterince altyazılı video hazırlayamazsak, bugüne kadar halihazırda yaptığımız altyazılı videolardan bazılarını seslendireceğiz.

En kısa sürede bu videolarımızda görüşmek üzere!

Destekleriniz için çok teşekkürler!

Okundu Olarak İşaretle
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 26/01/2021 00:31:29 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/2290

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Güncel
Karma
Agora
Instagram
Cinsellik Araştırmaları
Dağılım
Güneş Sistemi
Gezegen
Entropi
Ağız
Genetik
Zihin
Mühendislik
Doğal Seçilim
Ölüm
Antropoloji
Amerika
Retrovirüs
Olasılık
Evrimsel
Covid-19
Kozmik Mikrodalga Arkaplan Işıması (Cmb)
Ana Bulaşma Mekanizması
Ay Ve Dünya
Periyodik Cetvel
Koku
Kadın Sağlığı
Evrim Ağacı Duyurusu
Sivrisinek
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Reklamı Kapat
Soru Sor
Not Ekle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bizimkisi kadar büyük bir evrende, olabilecek her şey olacaktır.”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku