Profesyonelce Seslendirilmiş Videolarımız Geliyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Okurlarımız istedi, biz de yapıyoruz! :) Daha doğrusu biz bir şey yapmıyoruz, okurlarımızın karşılık beklemeden Evrim Ağacı'nın dallarını büyütme isteği meyvelerini veriyor: Aramıza katılan ve profesyonel olarak seslendirme yapan sevgili Umut Efe sayesinde, özellikle evrimsel biyolojiyi anlatan ilgi çekici yabancı kaynaklı videoları profesyonel olarak seslendireceğiz! 

Böylece çocuklarınıza, öğrencilerinize veya ailenize bunları çok daha kolay izletebileceksiniz veya en basitinden altyazılara muhtaç olmayacaksınız.

Süreç şöyle işleyecek: biz normal şekilde altyazılı videolarımızı hafta boyunca yayınlayacağız (genelde 3-8 tane yayınlayabiliyoruz hafta içerisinde). Sizlerden gelen beğeni, yorum ve paylaşım oranlarına bakarak (ve tabii ki bizim açımızdan, videonun öğreticilik değerini göz önüne alarak) haftanın en beğenilen yabancı videosunu Umut Efe'nin katkılarıyla profesyonel olarak seslendireceğiz. Yani hangi videonun seslendirilmesi gerektiğine hep birlikte karar vereceğiz.

Böylece Evrim Ağacı olarak devasa bir Türkçe dublajlı, ancak belgesellerde bulamayacağınız/bulamadığınız video arşivi yaratmış olacağız. :)

Umuyoruz ki tüm okurlarımıza faydalı olacaktır. Umut Efe'ye şimdiden çok teşekkürler!

İlk seslendirme videomuz, sizler tarafından çok beğenilen ve bu sürece önayak olan "Doğal Seçilim Nedir?" başlıklı videomuz olacak. Hafta içerisinde yeterince altyazılı video hazırlayamazsak, bugüne kadar halihazırda yaptığımız altyazılı videolardan bazılarını seslendireceğiz.

En kısa sürede bu videolarımızda görüşmek üzere!

Destekleriniz için çok teşekkürler!

"Wow!" Sinyali Uzaylılara Mı Aitti?

Meteoritte Bulunan Ufak Baloncuklar ve Tüneller, Mars'ta Yaşam Tartışmalarını Alevlendirdi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder