Paylaşım Yap

İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!

İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!
3 dakika
5,042

Evrim Ağacı olarak, Hevesli İnsan Bilim Akademisi ve Öncül Analitik Felsefe Dergisi ile de güçlerimizi birleştirerek, 3-4-5 Eylül 2021'de Urla'nın Demircili Koyu'nda düzenleyeceğimiz İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı'mızın kayıtları açıldı!

Çadırını kapan herkesi bilime, sanata ve felsefeye doyacakları kampımıza bekliyoruz!

Program

Etkinliğimiz, insanlığın entelektüel birikiminin şu sahalarını içerecek şekilde planlanmaktadır:

 • Temel Bilimler
 • Matematik & Geometri
 • Uygulamalı Bilimler
 • Sosyoloji & Psikoloji
 • Felsefe
 • Tiyatro & Müzik
3 Eylül 2021 Cuma Programı
3 Eylül 2021 Cuma Programı
4 Eylül 2021 Cumartesi Programı
4 Eylül 2021 Cumartesi Programı
5 Eylül 2021 Pazar Programı
5 Eylül 2021 Pazar Programı

Önemli Bilgiler

Etkinlikle ilgili bilmeniz gereken bazı önemli detaylar şöyledir:

 • Etkinliğimizin genel katılım ücreti 300₺, bu seneye özel sadece sağlık çalışanına yönelik indirimli ücreti 200₺ olarak belirlenmiştir. Kayıt ücreti, etkinliğin masraflarının karşılanmasında kullanılmaktadır.
 • Etkinlik ücretine aşağıdakiler dâhildir:
 • İlk gün akşam yemeği, ikinci gün kahvaltı ve akşam yemeği, üçüncü gün kahvaltı,
 • Kamp yerine ringlerle ücretsiz erişim,
 • Etkinlik alanına giriş,
 • Sahile erişim,
 • Eğitimlere erişim.
 • Etkinlik katılımcılarının kendi çadırlarını ve maskelerini getirmesi zorunludur.
 • Katılımcıların başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlaması zorunludur.
 • Etkinlik katılımcılarının belirlenen pandemi önlemlerine etkinlik süresince uyması zorunludur.

Düzenleyiciler

Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri

"Topyekün eğitim" yöntemini benimseyen bir toplumsal dönüşüm hareketi ve eşitlikçi bir tavırla toplumun her bireyini; bilim, sanat ve felsefe ışığında bu toplumsal dönüşüm hareketine katmaya çalışan bir organizasyondur.

Bu akademinin mensubu olan bizler, Türkiye eğitim sisteminin noksanlıklarına yenilikçi çözümler üreterek toplumun bu ihtiyacını çözmeye çalışıyor; atölyeler, akademik sunumlar, akademik işbirlikleri, modüller gibi yöntemlerle bu anlayışımızı pekiştiriyoruz.

Eğitimi ülkenin dört bir yanına ulaştırmaya ve ulaştıracak nitelikli eğitmenleri bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Evrim Ağacı

Türkiye'nin en uzun soluklu, en eski, en köklü, en büyük, en güvenilen ve en çok ziyaret edilen bilim oluşumlarından birisidir.

5 Kasım 2010'da kurulmuş olan Evrim Ağacı, kurulduğundan bu yana tamamen ücretsiz bir şekilde bilim yazıları, makaleler, videolar, görseller ve çeşitli diğer içerikler hazırlamakta veya diğer dillerden Türkçeye güvenilir içerikleri kazandırmaktadır.

Evrim Ağacı, Türkiye'deki bilimsel bir aydınlanma mücadelesine katkı sağlamak amacıyla iletişim araçlarını etkili bir şekilde kullanmayı hedefler.

Öncül Analitik Felsefe Dergisi

27 Aralık 2018 tarihinde kurulmuş olan ülkemizin ilk popüler analitik felsefe dergisidir. Gönüllülük esasıyla çalışır ve tamamen bağımsızdır.

Analitik felsefe geleneğini ülkemizde tanıtmayı amaçlayarak felsefe ve bilime dair özgün yazılar, çeviri metinler, canlı yayın etkinlikleri ve videolar hazırlayıp birçok etkinlik düzenlemektedirler.

Felsefenin her alanında içerikler üretmeye çalışan dergi ekibi, Türkiye'deki en kapsamlı analitik felsefe arşivlerinden birini üretmeyi hedeflemektedir.

Sizi de Bekliyoruz!

Hepimiz, faydalı bir şeyler yapmak için bir araya geldik. Etkinliği organize eden ekiplerin üçünün de ortak bir amacı var: Türkiye için faydalı bir şeyler yapabilmek.

Bu nedenle gece-gündüz demeden, azimle çalışarak, katılımcılarımızın en fazla fayda göreceği şekilde etkinliğimizi düzenlemeye çalıştık.İhtiyacınız olan bilgileri aşağıdaki bağlantılardan alabilirsiniz:

Bu Makaleyi Alıntıla
Okundu Olarak İşaretle
10
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Bize Ulaş
Yukarı Zıpla

İçeriklerimizin bilimsel gerçekleri doğru bir şekilde yansıtması için en üst düzey çabayı gösteriyoruz. Gözünüze doğru gelmeyen bir şey varsa, mümkünse güvenilir kaynaklarınızla birlikte bize ulaşın!

Bu içeriğimizle ilgili bir sorunuz mu var? Buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru & Cevap Platformuna Git
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 15
 • Tebrikler! 8
 • Üzücü! 3
 • Bilim Budur! 1
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 1
 • İnanılmaz 1
 • Umut Verici! 1
 • Güldürdü 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 08/12/2023 05:18:17 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/10906

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Antik
Spor
Meyve
Görüş
Gen İfadesi
Parçacık
Travma
Köpek
Nüfus
Mitler
Koronavirüs
Hastalık Kataloğu
Doku
Bilgi
Sars-Cov-2 (Covid19 Koronavirüs Salgını)
Şiddet
Neandertal
Diş
Devir
Hamile
Uluslararası Uzay İstasyonu
Genler
Teknoloji
Çocuklar İçin Bilim
Doğa Yasaları
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Yere Düşen Yemeğe Mikroplar Kaç Saniyede Bulaşır?
Yere Düşen Yemeğe Mikroplar Kaç Saniyede Bulaşır?
Yaşamı Başlatan Manyetizma mı? | Furkan Öztürk (Harvard Üniversitesi)
Yaşamı Başlatan Manyetizma mı? | Furkan Öztürk (Harvard Üniversitesi)
Lisede Öğretilen
Lisede Öğretilen "Mendel Genetiği" TAMAMEN Hatalı mı?
Bir Canlı ÖLÜMSÜZ Olabilir mi?
Bir Canlı ÖLÜMSÜZ Olabilir mi?
Alerji: Neden Hâlâ Alerjiler Var ve Neden Giderek Kötüleşiyorlar?
Alerji: Neden Hâlâ Alerjiler Var ve Neden Giderek Kötüleşiyorlar?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Bu Makaleyi Alıntıla
Evrim Ağacı Formatı
APA7
MLA9
Chicago
E. Ağacı. İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!. (26 Ağustos 2021). Alındığı Tarih: 8 Aralık 2023. Alındığı Yer: https://evrimagaci.org/s/10906
Ağacı, E. (2021, August 26). İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!. Evrim Ağacı. Retrieved December 08, 2023. from https://evrimagaci.org/s/10906
E. Ağacı. “İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!.” Edited by Evrim Ağacı. Evrim Ağacı, 26 Aug. 2021, https://evrimagaci.org/s/10906.
Ağacı, Evrim. “İzmir Bilim Sanat Felsefe Kampı: Sizi de Bekliyoruz!.” Edited by Evrim Ağacı. Evrim Ağacı, August 26, 2021. https://evrimagaci.org/s/10906.
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close