Evrim Ağacı Etkinlik & İlan

Yolculuk Felsefesi

30 Nisan 2020 21:00 tarihinden 30 Nisan 2020 23:00 tarihine kadar.

Açıklama

Karl Jaspers'ın "Felsefe yolda olmaktır" sözü belki de filozofun kendisinden daha çok bilinir. Heidegger ise "Flozofun yolu önünde değil arkasındadır" derken yeni ve farklı bir şeyi ortaya atar. Yolculuk doğası gereği ileri doğru tanımlansa da felsefi yolculuk veya yolculuğun felsefesi biraz daha karmaşık bir kavramaya ihtiyaç duyuyor gibidir. İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası'nda dediği gibi "...bu dünyadaki en büyük mutluluk, bu Dünya'nın şahidi olmaktır". Sanıyorum yolculuk dediğimiz şey tam da budur; hem içine fırlatıldığımız şu Dünya'ya hem de kendimize şahit olmak. Üstelik sadece şahit olmakla da bırakmaz bizi yolculuk, yol da yolcu da yolculuk da biz olur, dönüşürüz başka bizlere...

Değişim Ustaları'nın Nisan ayı boyunca hometalks kapsamında düzenlediği ücretsiz  e-seminerlere katılmak için [email protected] adresine konu başlığını da belirterek e-posta gönderebilirsiniz. Zoom altyapısı kullanılarak düzenlenen seminerlerimize giriş için gerekli bağlantı ve giriş kodu tarafınıza gönderilecektir. 

İletişim Bilgileri

Değişim Ustaları

[email protected]

[email protected]

www.degisimustalari.com

+90 212 403 95 30 

Etkinliği Paylaş

Perşembe, 30 Nisan 2020 21:00

Perşembe, 30 Nisan 2020 23:00

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer bir başka gezegeni Dünya'ya dönüştürecek gücümüz varsa; o zaman Dünya'yı da eski Dünya haline getirmeye gücümüz var demektir.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder