Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Seminer

Uzayda Parçacık Radyasyonu - Prof. Dr. M. Bilge Demirköz

27 Nisan 2021 20:30 tarihinden 27 Nisan 2021 22:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

🚀Türk Hava Kurumu Üniversitesi Astronomi Topluluğu olarak seminerlerimize ODTÜ fizik bölümü öğretim üyesi ve TÜBA Asosiye üyesi olan, aynı zamanda CERN’ de çalışmalar yapmış Prof. Dr. M. Bilge Demirköz ile bir yenisini ekliyoruz.

💫 MIT’de matematik ve müzik bölümlerinde yan dal yaparak Fizik bölümünde tamamlayan Bilge Demirköz, yüksek lisansını da MIT’de yaptıktan sonra doktorasını Oxford Universitesi’nde ve doktora sonrası çalışmalarını IFAE Barselona ve Cambridge Üniversiteleri’nde yapmıştır. 2011’de Türkiye’ye dönüp, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun üzerindeki Alfa Manyetik Spektrometresi deneyine katılarak, uzay radyasyonu üzerinde çalışmaları ODTÜ’de başlatmış ve sonrasında uydularımız için uzay radyasyonu hesaplamaları üzerine çalışmıştır.

🗓 27 Nisan Salı akşamı değerli bilim insanımız sayın Bilge Demirköz ile “ Uzayda Parçacık Radyasyonu “ konulu etkinliğimize hepiniz davetlisiniz!

⏰Etkinlik 27 Nisan Salı günü TSİ 20.30’ da online olarak gerçekleşecektir. Katılım ücretsizdir ve form doldurmanız gerekmektedir. 

💻Etkinlik MS Teams & Youtube üzerinden eşzamanlı olarak canlı yayınlanacaktır. 

🚀Formu @asthku bio’da bulunan link üzerinden doldurabilirsiniz. Sorularınız için bizlerle topluluk hesabımız üzerinden veya formda yer alan kanallar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri
  • 0531 922 44 83
  • 0531 620 90 19
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Salı, 27 Nisan 2021 20:30

Salı, 27 Nisan 2021 22:00

Ücretsiz

Online
0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik Kadir Kete tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close