Bu Reklamı Kapat
Geri Dön
Etkinlik Canlı Bilim Yayını

Starfin Online Bilim Kongresi (Atocosmic)

26 Aralık 2020 09:45 tarihinden 27 Aralık 2020 19:45 tarihine kadar.

Açıklama

Atocosmic yaklaşık 4 ay önce bilimsever, sorgulacı, yenilikçi ve üretken gençler tarafından kurulmuş olup; bilimi ve teknolojiyi başta gençler olmak üzere herkese sevdirmeyi ve ulaştırmayı amaçlayan bir kuruluş ve proje ekibidir.

Bu kısa süre zarfında birçok alanda uzman kişilerle söyleşiler düzenleyip etkinlikler yaparak birçok insana ulaşmayı başardık.

Kongrede toplam 16 bilim insanı ve araştırmacı bizlere 1 saatlerini ayırıp kongrede çeşitli alanlarda akademik sunumlar yapacaklar, sorularımıza cevap olacaklar. (ortalama 40 dk sunum, 20 dk soru&cevap)

Kongre online olarak Microsoft Teams üzerinden gerçekleşecektir. 

Katılımda yaş sınırı yoktur.

Etkinliğimizin sonunda katılım sağlayan kişilere, katılım sertifikası verilecektir.

Ayrıca etkinlik sırasında sizlere sürpriz hediyelerimiz de olacaktır.

 

KONU DAĞILIMLARI:

1 saat Matematik - Prof. Dr. Ali Nesin

2 saat Astrofizik - Dr. Tansu Daylan & Dr. Selçuk Topal

1 saat Parçacık Fiziği - Dr. Şeyda İpek

1 saat Kuantum Fiziği - Arş. Şükrü Furkan Öztürk

1 saat Astronomi - Astronom Mahmut Tekeş

1 saat Evrim Bilimi - Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy

1 saat Nörobilim - Prof. Dr. Tayfun Uzbay

1 saat Astrobiyoloji - Arş. Nurhan Kahraman

1 saat Hidrobiyoloji - Arş. Akın Karahasan

1 saat Jeoloji - Prof. Dr. Ziyadin Çakır

1 saat Arkeoloji - Arkeolog Mesut Alp

1 saat Moleküler Biyoloji ve Genetik - Dr. Cihan Taştan

1 saat Felsefe - Dr. Umut Eldem

1 saat GamFed Oyunlaştırma Eğitimi - Buğra Kartal & Arzu Kupsar

(İlerideki günlerde konuşmacılara ekleme yapılabilir.)

16 Konuşmacı, 15 Saat Kongre ve Sürpriz Hediyeler.

 

NOT: Alınan paranın büyük bir kısmı bağışlanacak, bir kısmı ile hediyelerimiz kargolanacak, ufak bir kısmı da bir sonraki etkinliğe saklanacaktır. Hiçbir kişisel harcama yapılmayacaktır. KÂR AMACI GÜDÜLMEMEKTEDİR !

 

NOT: Konuşmacılara etkinlik tarihine kadar ekleme yapılabilir. Etkinlik katılım linkini size 24-25 Aralıkta, nasıl katılmanız gerektiğini gösteren bir video ile Mailden göndereceğiz (Spama düşebilir. Spam kutusunu kontrol edin). StarFin 'Yıldız Finalleri' Bilim Kongresinde görüşmek üzere. :)

 

"Atomik insanların kozmik fikirleri olabilir!" -Atocosmic Science

 

UYARI: Bilet iadesi şu anlık yapamıyoruz. Lütfen bilet alırken buna dikkat ediniz. Etkinlik yukarıda yazılan şekilde eksiksiz olarak gerçekleşecektir. Program 26-27 Aralıkta gerçekleşecek, program yakın zamanda sosyal medyadan sizlerle paylaşılacaktır. Etkinlik iptal olmadığı şekilde iade yapamıyoruz. Ancak biletinizi başkasına verebilirsiniz. Teşekkürler :)

İletişim Bilgileri

  1. [email protected]
  2. https://www.instagram.com/atocosmic/ (Instagram: @atocosmic)
Etkinliği Paylaş

Cumartesi, 26 Aralık 2020 09:45

Pazar, 27 Aralık 2020 19:45

20 TL

0
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara
Alıntı Ekle
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, fark edildiğinde ufku genişleten tespitler içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Formu olabildiğince eksiksiz doldurun.
Girdiğiniz sözün/alıntının kaynağı ne kadar açıksa o kadar iyi. Açıklama kısmına kitabın sayfa sayısını veya filmin saat/dakika/saniye bilgisini girebilirsiniz.
2
Anonimden kaçının.
Bazı sözler/alıntılar anonim olabilir. Fakat sözün anonimliğini doğrulamaksızın, bilmediğiniz her söze/alıntıya anonim yazmayın. Bu tür girdiler silinebilir.
3
Kaynağı araştırın ve sorgulayın.
Sayısız söz/alıntı, gerçekte o sözü hiçbir zaman söylememiş/yazmamış kişilere, hatalı bir şekilde atfediliyor. Paylaşımınızın site geneline yayılabilmesi için kaliteli kaynaklar kullanın ve kaynaklarınızı sorgulayın.
4
Ofansif ve entelektüel düşünceden uzak sözler yasaktır.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
5
Sözlerinizi tırnak (") içine almayın.
Sistemimiz formatı otomatik olarak ayarlayacaktır.
Gönder
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et