Tüm Reklamları Kapat
İlan Lisansüstü Eğitim
İstanbul

RaDiChal Rare Disease Challenge Nadir Hastalıklar Genetik Tedavi Proje Yarışması

17 Nisan 2021 19:33 tarihinden 01 Mayıs 2021 23:59 tarihine kadar.
Bu ilanın tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Genetik sorunlar sonucu oluşan hastalıkların birçoğunun tedavisi günümüzde bulunmamaktadır. Olan tedaviler ise oldukça pahalıdır. Bunun gibi sorunlar görüldüğünde nadir hastalık sahibi olan bireylere bir çıkış yolu aramak ve en nihayetinde bir tedavi bulabilmek için farklı çalışmalara öncülük edebilmek amacı ile Sevgili Dr. Cihan Taştan ile birlikte RaDiChal (Rare Disease Challenge) adında Global Üniversiteler Arası birçok farklı bölümden öğrencilerin katıldığı, bağımsız Nadir Hastalıklar Genetik Tedavi Proje Yarışması düzenlemekteyiz. RaDiChal Yarışmamız, üniversite takımlarının teorik genetik tedavi projeleri tasarlamak üzerinedir. Yarışmamızın amacı yedi bini aşkın genetik tabanlı nadir hastalıklar için gerekli laboratuvar ortamı ve imkanları sağlayarak, takımların hastalıklara yönelik genetik tedavi çalışmalarını planlamak ve geliştirebilmelerine destek olmaktır. Ayrıca RaDiChal yarışmamız, nadir hastalığı olan kişileri ve aileleri dinleyerek sosyal bir farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Yarışmamız 2020 yılında 3 nadir hastalık için Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinden bir araya gelmiş 30 takım, genetik tedaviler üzerine yoğunlaştı. 2021 senesinde artık 3 farklı hedef hastalığımız var. Takımlarımız bu sene Kistik Fibrozis (CF), Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF), Epidermolizis bülloza (EB) hastalıkları üzerine çalışacaklardır. Bu virüs salgını bir kez daha gösterdi ki, her şeyin başı bilimdir. Biz öğrenciler, bilimden yararlanarak güzel işler başarmak istiyoruz. Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için radichal.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  

Currently, there is no treatment for many diseases caused by genetic problems. The treatments that are available are quite expensive. In order to be able to lead different studies in order to look for a way out and ultimately find a cure for individuals with rare diseases when problems like this are seen, with Dear Dr. Cihan Taştan, we are organizing an independent rare diseases genetic treatment Project competition called RaDiChal (Rare Disease Challenge), in which students from many different departments from Global Universities participate. Our RaDiChal competition is for university teams to design theoretical genetic treatment projects. The aim of our competition is to support teams to plan and develop genetic treatment studies for diseases by providing the necessary laboratory environment and facilities for more than seven thousand rare diseases based on genetics. In addition, our RaDiChal competition aims to raise social awareness by listening to people and families with rare diseases. In 2020, 30 teams from many different universities in Turkey for 3 Rare Diseases focused on genetic treatments. We now have 3 different targets in 2021. Our teams will study Cystic Fibrosis (CF), Familial Mediterranean Fever (FMF), Epidermolysis Bullosa (EB) diseases this year. This outbreak of the virus has once again shown that science is the head of everything. We students want to do good things by taking advantage of science. For detailed information about the competition radichal.com you can visit our site.

İletişim Bilgileri

Mail: [email protected]

Instagram: @radichallenge

Twitter: @RaDiChallenge

YouTube: RaDiChaLIVE

LinkedIn: RaDiChal Rare Disease Challenge

Website: radichal.com

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cumartesi, 17 Nisan 2021 19:33

Cumartesi, 1 Mayıs 2021 23:59

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu ilan Beste Gelsin tarafından yayınlanmıştır. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz ilanlara izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak ilan bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve ilanla ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close