Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

QOyun'2020 - Kuantum Oyun Hackathonu

25 Aralık 2020 20:00 tarihinden 27 Aralık 2020 20:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

QTurkey olarak yeni bir hackathonla sizlerle bir araya geliyoruz. QOyun Kuantum Oyun Hackathonu Monster Gaming Lab ana sponsorluğunda 26-27 Aralık tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. QOyun Hackathon'u tasarımcıları, oyun geliştiricileri ve kuantum teknolojileriyle ilgili kişileri bir araya getirerek birlikte kuantum oyunlar geliştirmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. 

 

Kuantum oyun nedir?

Kuantum fiziği üzerine hazırlanmış soru cevap veya yalnızca eğitsel içerik barındıran oyunlar değil temel oyun mekaniklerinde kuantum fiziğinin özelliklerini (süperpozisyon, dolanıklık, bağlamsallık vbg.) barındıran oyunlardır.

Kuantum oyun örnekleri sizlerle hackathon öncesi süreçte paylaşılacaktır. Etkinlik kapsamında kuantum oyunlar alanında deneyimli uzmanlar da hackathon öncesi sunumlar gerçekleştirecektir.

 

İşleyiş

Hackathonun başlangıcında katılımcılara açıklanan tema çerçevesinde ekipler iki gün süresince oyunlarını geliştirecekler ve sunacaklardır. Etkinlik öncesinde ekiplerin veya ekip kurmak isteyen kişilerin birbiriyle tanışması için ve etkinlik süresince iletişim ve çalışmalar için discord uygulamasını kullanacağız. Oyun geliştirme sürecinde sorularınız için mentörlerimiz sizlerle olacaktır. Etkinlik sonunda sunumlar jüriler tarafından mobil ve masaüstü oyun kategorileri altında değerlendirilecektir. 

 

Katılım Koşulları

Hackathona katılım ücretsizdir. Hackathona oyun yazılımı, tasarım veya kuantum teknolojileri alanlarından bir veya birkaçında deneyimi olan herkes başvurabilir. Hackathona grubunuzla başvurabileceğiniz gibi bireysel olarak da başvuru yapmanız mümkündür. Bireysel olarak başvuran kişiler hackathon öncesinde ekiplerini discord kanalımızdan oluşturabilir ya da düzenleme kurulundan bu konuda destek alabilirler. Grup olarak katılacak kişilerin de her bir grup üyesi başvuru formunu doldurmalıdır.

 

Ödüller

QOyun Hackathon'ununda kazanan gruplar için toplam ödül miktarı 10.000 TL olup ayrıca kazanan ekiplere oyunlarını oyun platformlarında yayınlamak için 100 dolara kadar maddi destek de sağlanacaktır. Geliştirilen oyunlar temaya uygunluk, yaratıcılık/ tasarım, özgünlük, kuantumluk gibi kriterlere göre değerlendirilecektir. 

 

Önemli Tarihler

Son Başvuru: 18 Aralık

Ekiplerin Oluşturulması: 19-20 Aralık

Hackathon Başlangıcı: 25 Aralık 20:30

Jüri Sunumları: 27 Aralık 16:00

İletişim Bilgileri

Başvuru ve detaylı bilgi için: https://www.qturkey.org/hackathon

Sorularınız için: [email protected]

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cuma, 25 Aralık 2020 20:00

Pazar, 27 Aralık 2020 20:00

Ücretsiz

0

Bu etkinlik Zeki Seskir tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close