Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
İstanbul

Prof. Feryal Özel - İlk Kara Delik Fotoğrafı "Powehi"nin Arkasında Yatan Sır

07 Kasım 2019 17:00 tarihinden 07 Kasım 2019 18:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Boğaziçi Lectures’ın yeni konuğu, Astrofizik profesörü Feryal Özel 7 Kasım saat 17:00’da Boğaziçi Üniversitesi’nde.

Arizona Üniversitesi’nde astronomi ve fizik profesörü olan Feryal Özel’in araştırma alanları karadelikler, nötron yıldızları, ve teorik astrofizik üzerinedir. Prof. Özel aynı zamanda NASA Astrofizik komitesi başkanlığı, NASA Lynx Uzay Teleskobu Bilim ve Teknik ekibinin başkanlığı ve Uzay Ufku Teleskobu Bilim Konseyi ve Modelleme ve Analiz Çalışma Grubu’nun başkanlığını da yapmaktadır.

Prof. Özel, doktorasını Harvard Üniversitesi’nde 2002 yılında tamamladıktan sonra NASA Hubble ödülüyle Princeton İleri Araştırmalar Enstitüsü üyesi, ardından Arizona Üniversitesi’nde öğretim üyesi olmuştur. Astrofizik konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle birçok ödül olan Prof Özel, dünya çapında birçok televizyon kanalında programlarda ve belgesellerde sıkça yer almaktadır.

10 Nisan 2019’da tarihin ilk kara delik fotoğrafı “Powehi”nin görüntülenmesini sağlayan ‘Olay Ufku Teleskobu’ projesinde çalışan 200 bilim insanı içerisindeki tek Türk bilim insanı olan Feryal Özel, kara delik fotoğrafı hakkında bilinmeyenleri 7 Kasım 2019’da Boğaziçi Lectures kapsamında Albert Long Hall’de paylaşacak.

Etkinliğe katılmak için ücretsiz QR kodlu davetiyenizi http://bogazici.digiconkayit.com/YeniKayit sitesindeki başvuru formunu doldurarak edinebilirsiniz. Etkinlik günü QR kodlu davetiyelerinizin bir çıktısını ya da telefon ekranınızda dijital QR kodunu bulundurunuz.

*Konferansımız İngilizce olup, simultane Türkçe çeviri olacaktır.

//

Astrophysicist, Professor Feryal Özel will be a new lecturer on November 7, at 5 pm.

Feryal Özel is the professor of astronomy and physics at the University of Arizona, her research interests are on black holes, neutron stars, theoretical and computational astrophysics. Özel is also chairman of NASA Astrophysics committee, chairman of the NASA Lynx Remote Telescope Science and Technical team, and chairman of the Space Horizon Telescope Science Council and the Modeling and Analysis Working Group.

After completing her PhD program at Harvard University in 2002, Özel became a member of the Institute for Advanced Studies in Princeton with NASA's Hubble prize, then became a lecturer at the University of Arizona. Prof Özel, who has received many awards for her work on astrophysics, is frequently featured in programs and documentaries on many television channels around the world.

Feryal Özel, the only Turkish scientist among the 200 scientists working in the Event Horizon Telescope Project, will give her lecture about the first black hole photograph of the history, “Powehi”, at Albert Long Hall, on November 7th, at 5 pm.

In order to attend the event, you should fill out the online form at http://bogazici.digiconkayit.com/YeniKayit and get the QR code.

* The Lecture will be in English and will be translated simultaneously into Turkish.

İletişim Bilgileri

[email protected]

facebook.com/bogazicilectures

 

 

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Albert Long Hall

Perşembe, 7 Kasım 2019 17:00

Perşembe, 7 Kasım 2019 18:30

Ücretsiz

Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Albert Long Hall

Adres Tarifi

Bebek, Beşiktaş/İSTANBUL

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik Cansu Oral tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close