Bu Reklamı Kapat
Geri Dön
Etkinlik Konferans
İstanbul

Prof. Feryal Özel - İlk Kara Delik Fotoğrafı "Powehi"nin Arkasında Yatan Sır

07 Kasım 2019 17:00 tarihinden 07 Kasım 2019 18:30 tarihine kadar.

Açıklama

Boğaziçi Lectures’ın yeni konuğu, Astrofizik profesörü Feryal Özel 7 Kasım saat 17:00’da Boğaziçi Üniversitesi’nde.

Arizona Üniversitesi’nde astronomi ve fizik profesörü olan Feryal Özel’in araştırma alanları karadelikler, nötron yıldızları, ve teorik astrofizik üzerinedir. Prof. Özel aynı zamanda NASA Astrofizik komitesi başkanlığı, NASA Lynx Uzay Teleskobu Bilim ve Teknik ekibinin başkanlığı ve Uzay Ufku Teleskobu Bilim Konseyi ve Modelleme ve Analiz Çalışma Grubu’nun başkanlığını da yapmaktadır.

Prof. Özel, doktorasını Harvard Üniversitesi’nde 2002 yılında tamamladıktan sonra NASA Hubble ödülüyle Princeton İleri Araştırmalar Enstitüsü üyesi, ardından Arizona Üniversitesi’nde öğretim üyesi olmuştur. Astrofizik konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle birçok ödül olan Prof Özel, dünya çapında birçok televizyon kanalında programlarda ve belgesellerde sıkça yer almaktadır.

10 Nisan 2019’da tarihin ilk kara delik fotoğrafı “Powehi”nin görüntülenmesini sağlayan ‘Olay Ufku Teleskobu’ projesinde çalışan 200 bilim insanı içerisindeki tek Türk bilim insanı olan Feryal Özel, kara delik fotoğrafı hakkında bilinmeyenleri 7 Kasım 2019’da Boğaziçi Lectures kapsamında Albert Long Hall’de paylaşacak.

Etkinliğe katılmak için ücretsiz QR kodlu davetiyenizi http://bogazici.digiconkayit.com/YeniKayit sitesindeki başvuru formunu doldurarak edinebilirsiniz. Etkinlik günü QR kodlu davetiyelerinizin bir çıktısını ya da telefon ekranınızda dijital QR kodunu bulundurunuz.

*Konferansımız İngilizce olup, simultane Türkçe çeviri olacaktır.

//

Astrophysicist, Professor Feryal Özel will be a new lecturer on November 7, at 5 pm.

Feryal Özel is the professor of astronomy and physics at the University of Arizona, her research interests are on black holes, neutron stars, theoretical and computational astrophysics. Özel is also chairman of NASA Astrophysics committee, chairman of the NASA Lynx Remote Telescope Science and Technical team, and chairman of the Space Horizon Telescope Science Council and the Modeling and Analysis Working Group.

After completing her PhD program at Harvard University in 2002, Özel became a member of the Institute for Advanced Studies in Princeton with NASA's Hubble prize, then became a lecturer at the University of Arizona. Prof Özel, who has received many awards for her work on astrophysics, is frequently featured in programs and documentaries on many television channels around the world.

Feryal Özel, the only Turkish scientist among the 200 scientists working in the Event Horizon Telescope Project, will give her lecture about the first black hole photograph of the history, “Powehi”, at Albert Long Hall, on November 7th, at 5 pm.

In order to attend the event, you should fill out the online form at http://bogazici.digiconkayit.com/YeniKayit and get the QR code.

* The Lecture will be in English and will be translated simultaneously into Turkish.

İletişim Bilgileri

[email protected]

facebook.com/bogazicilectures

 

 

Etkinliği Paylaş
Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Albert Long Hall

Perşembe, 7 Kasım 2019 17:00

Perşembe, 7 Kasım 2019 18:30

Ücretsiz

Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Albert Long Hall

Adres Tarifi

Bebek, Beşiktaş/İSTANBUL

0
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et