Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Eğitim

Özgür ve Açık Kaynaklı Coğrafi Bilgi Sistemleri - İleri Seviye Uygulamalar

20 Haziran 2021 13:00 tarihinden 20 Haziran 2021 18:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

HKMO İstanbul Akademi olarak yirmi dokuzuncu etkinliğimizi Mekansal Bilişim İnisiyatifi Derneği ile birlikte, 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 13:00‘de "Özgür ve Açık Kaynaklı Coğrafi Bilgi Sistemleri- İleri Seviye Uygulamalar" başlığı ile ücretsiz olarak gerçekleştireceğiz.

Eğitim başlıkları,

•             Nokta yükseklik verilerinden sayısal yükseklik modeli oluşturma

•             Vektör veriler için raster verilerden veri elde etme

•             Vektör- Raster dönüşümleri

•             En yakın komşu analizi örneği

•             Çok kriterli uygunluk analizi örneği

•             İşlem modelleyici ile iş akışlarını otomatize etme şeklindedir.

Eğitim döküman ve verileri katılımcılarla paylaşılacak olup, eğitimin en az %70‘lik kısmına katılım sağlayanların e-posta adreslerine eğitim sonrasında katılım belgesi gönderilecektir.

Eğitimimiz, 24-25 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitimimizin devamı niteliğinde olup katılacak meslektaşlarımızın bu eğitim kaydını izlemeleri (https://www.youtube.com/watch?v=p-o-CnQ_5Eo) ve bilgisayarlarında güncel QGIS yazılımının yüklü olması önemle tavsiye edilir. (Bu linkten indirebilirsiniz: https://www.qgis.org/tr/site/)

Eğitimciler

Batuhan Karaman

(Geomatik Mühendisi)

Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru

(İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü / Mekansal Bilişim İnisiyatifi Derneği Başkanı)

Eğitime katılmak için;

https://linktr.ee/hkmoistanbulakademi linkinden 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 13:00‘a kadar kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Kayıt sonrasında e-posta adresinize gönderilecek link ile ilgili gün ve saatte eğitime katılım sağlayabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, katılımınızı bekleriz.

Saygılarımızla.

İletişim Bilgileri

https://twitter.com/istanbulhkmo

https://www.instagram.com/hkmoistanbul/

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Pazar, 20 Haziran 2021 13:00

Pazar, 20 Haziran 2021 18:00

Ücretsiz

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
Bu etkinlik Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close