I. Orta Doğu Uzay Çalıştayı

14 Aralık 2019 09:00 tarihinden 15 Aralık 2019 19:00 tarihine kadar.

Açıklama

Birleşmiş Milletler Uzay Çalışmaları Programını destekleyen Space Generation Advisory Council'in (SGAC) Türkiye delegeleri, bu sene ilk defa İstanbul'da bölgesel bir etkinlik düzenliyoruz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlar ile uzay çalışmaları farklı disiplinlerde incelenecek. 

Uzay sektörünün, ülkemizde hak ettiği yeri alabilmesi için bu alanda ilgi ve merakın geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.Türkiye'de uzay çalışmalarını daha ileriye taşımak, yaygınlaştırmak adına, 14-15 Aralık tarihlerinde uluslararası bir etkinlik düzenleyeceğiz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlarla günümüz ve gelecek uzay problemleri farklı disiplinlerde incelenecek.

Etkinliğimizi İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştireceğiz. İki günlük planlanan etkinliğimize öğrenciler, genç profesyoneller, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan değerli uzmanlar katılacaktır.

Etkinlik uzman kişilerin sunumları, Uluslararası Uzay Hukuku Paneli 4 farklı konuda çalıştaydan oluşuyor. Bu kapsamda, 14-15 Aralık tarihlerinde ilk kez gerçekleşecek olan I. Orta Doğu Uzay Çalıştay’ı (1st ME-SGW) için öngörülen konu başlıklarımız aşağıdaki gibi:

· Küp Uydular ve Orta Doğu’daki Uygulama Alanları, Hukuki Düzenlemeler ve Tartışmalar
· Orta Doğu Uydu Programları, Partnerlikler ve Kapasite Geliştirme Projeleri
· Orta Doğu’nun Uzay Geleceği: Ay Görevlerinin Rolü
· Orta Doğu’da Uzay Eğitimi ve Farkındalığı
 

18-35 yaşları arasında olup, uzay etkinliklerine ve güncel tartışmalara merak duyan herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: https://spacegeneration.org/mesgw2019

İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Cumartesi, 14 Aralık 2019 09:00

Pazar, 15 Aralık 2019 19:00

Öğrenci: 125 TL, Genç Profesyonel: 175 TL

İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Adres Tarifi

Beşyol Mh. Birlik Cad. No:38 İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul, Türkiye

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kitaplar, olduğumuz yerde kalmamız gerektiği zamanlarda bize gidecek bir yer verirler.”
Mason Cooley
Geri Bildirim Gönder