Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
İstanbul

I. Orta Doğu Uzay Çalıştayı

14 Aralık 2019 09:00 tarihinden 15 Aralık 2019 19:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Birleşmiş Milletler Uzay Çalışmaları Programını destekleyen Space Generation Advisory Council'in (SGAC) Türkiye delegeleri, bu sene ilk defa İstanbul'da bölgesel bir etkinlik düzenliyoruz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlar ile uzay çalışmaları farklı disiplinlerde incelenecek. 

Uzay sektörünün, ülkemizde hak ettiği yeri alabilmesi için bu alanda ilgi ve merakın geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.Türkiye'de uzay çalışmalarını daha ileriye taşımak, yaygınlaştırmak adına, 14-15 Aralık tarihlerinde uluslararası bir etkinlik düzenleyeceğiz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlarla günümüz ve gelecek uzay problemleri farklı disiplinlerde incelenecek.

Etkinliğimizi İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştireceğiz. İki günlük planlanan etkinliğimize öğrenciler, genç profesyoneller, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan değerli uzmanlar katılacaktır.

Etkinlik uzman kişilerin sunumları, Uluslararası Uzay Hukuku Paneli 4 farklı konuda çalıştaydan oluşuyor. Bu kapsamda, 14-15 Aralık tarihlerinde ilk kez gerçekleşecek olan I. Orta Doğu Uzay Çalıştay’ı (1st ME-SGW) için öngörülen konu başlıklarımız aşağıdaki gibi:

· Küp Uydular ve Orta Doğu’daki Uygulama Alanları, Hukuki Düzenlemeler ve Tartışmalar
· Orta Doğu Uydu Programları, Partnerlikler ve Kapasite Geliştirme Projeleri
· Orta Doğu’nun Uzay Geleceği: Ay Görevlerinin Rolü
· Orta Doğu’da Uzay Eğitimi ve Farkındalığı
 

18-35 yaşları arasında olup, uzay etkinliklerine ve güncel tartışmalara merak duyan herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: https://spacegeneration.org/mesgw2019

Ücret Bilgileri
Öğrenci: 125 TL, Genç Profesyonel: 175 TL
İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Cumartesi, 14 Aralık 2019 09:00

Pazar, 15 Aralık 2019 19:00

Öğrenci: 125 TL, Genç Profesyonel: 175 TL

İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Adres Tarifi

Beşyol Mh. Birlik Cad. No:38 İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul, Türkiye

0
Bu etkinlik Beste Ilke Sahin tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close