Geri Dön
Etkinlik Konferans
İstanbul

I. Orta Doğu Uzay Çalıştayı

14 Aralık 2019 09:00 tarihinden 15 Aralık 2019 19:00 tarihine kadar.

Açıklama

Birleşmiş Milletler Uzay Çalışmaları Programını destekleyen Space Generation Advisory Council'in (SGAC) Türkiye delegeleri, bu sene ilk defa İstanbul'da bölgesel bir etkinlik düzenliyoruz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlar ile uzay çalışmaları farklı disiplinlerde incelenecek. 

Uzay sektörünün, ülkemizde hak ettiği yeri alabilmesi için bu alanda ilgi ve merakın geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.Türkiye'de uzay çalışmalarını daha ileriye taşımak, yaygınlaştırmak adına, 14-15 Aralık tarihlerinde uluslararası bir etkinlik düzenleyeceğiz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uzmanlarla günümüz ve gelecek uzay problemleri farklı disiplinlerde incelenecek.

Etkinliğimizi İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştireceğiz. İki günlük planlanan etkinliğimize öğrenciler, genç profesyoneller, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan değerli uzmanlar katılacaktır.

Etkinlik uzman kişilerin sunumları, Uluslararası Uzay Hukuku Paneli 4 farklı konuda çalıştaydan oluşuyor. Bu kapsamda, 14-15 Aralık tarihlerinde ilk kez gerçekleşecek olan I. Orta Doğu Uzay Çalıştay’ı (1st ME-SGW) için öngörülen konu başlıklarımız aşağıdaki gibi:

· Küp Uydular ve Orta Doğu’daki Uygulama Alanları, Hukuki Düzenlemeler ve Tartışmalar
· Orta Doğu Uydu Programları, Partnerlikler ve Kapasite Geliştirme Projeleri
· Orta Doğu’nun Uzay Geleceği: Ay Görevlerinin Rolü
· Orta Doğu’da Uzay Eğitimi ve Farkındalığı
 

18-35 yaşları arasında olup, uzay etkinliklerine ve güncel tartışmalara merak duyan herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: https://spacegeneration.org/mesgw2019

Etkinliği Paylaş
İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Cumartesi, 14 Aralık 2019 09:00

Pazar, 15 Aralık 2019 19:00

Öğrenci: 125 TL, Genç Profesyonel: 175 TL

İstanbul Aydın Üniversitesi -IAU Entrepreneurship and Incubation Center

Adres Tarifi

Beşyol Mh. Birlik Cad. No:38 İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul, Türkiye

Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın