Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Sempozyum

Frontiers of Fundamental Physics (FFP16), International Symposium

23 Mayıs 2022 07:00 tarihinden 26 Mayıs 2022 23:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Frontiers of Fundamental Physics 

Sevgili Fizikçiler,

Dünyanın en önemli ve en prestijli fizik toplantısı 23-26 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Nobelliler toplantısı olarak bilinen bu toplantı ilk kez 1987 yılında Hindistan’da düzenlenmiştir. 2004 yılından beri İtalya, Fransa, Avusturalya, Kanada başta olmak üzere çeşitli ülkelerde gerçekleştirilmiştir.  

Yıllar içerisinde çok sayıda önemli fizikçi toplantıya katılmış ve önemli dersleri bu toplantıda vermişlerdir. Bunlar içerisinde Nobel ödüllü Gerard’t Hoft, Steven Chu, Charles Townes, Klaus von Klitzing, Pierre de Gennes, Douglas D. Osheroff, Harry Kroto, Claude Cohen-Tannoudji ve Tony Leggett gibi isimler ile Yuval Ne’eman, J. Pati ve Ashoke Sen gibi önde gelen fizikçiler yer almıştır. 

Ayrıca bu toplantı serisinde konuşma verenlerden, uluslararası düzenleme komitesinde yer alanlardan bazıları daha sonraki yıllar da Nobel Fizik Ödülleri, Dirac Ödülleri veya diğer saygın ödüller ile onurlandırılmışlardır. 

Düzenleme Komitesinde Nobel Fizik Ödüllü iki fizikçinin de yer aldığı bu toplantıya Nobel Fizik Ödüllü FizikçilerFields Madalyalı Fizikçiler (Matematiğin Nobeli)Nobel Fizik Ödülüne Aday Gösterilen Fizikçiler, Dirac Madalyalı Fizikçiler, Fizikte çok önemli teoriler ileri süren fizikçiler, çok saygın Fizik Dergilerin Şef Editörleri ve Önemli Araştırma Merkezlerinin yöneticileri gibi çok sayıda seçkin fizikçi konuşmacı olarak katılacaklardır. 

Geçmiş toplantı konuşmaları University Press (Orient Longman), Kluwer Academic, Springer ve American Institute of Physics gibi önde gelen yayıncılar tarafından yayınlanmıştır. Düzenleyeceğimiz bu toplantının konuşmaları ise Springer tarafından kitap olarak yayınlanacaktır.

Parçacık fiziğinden kozmolojiye, bilgi teorisinden kompleks sistemlere, felsefeden fizik eğitimine kadar pek çok alanda temel fizik problemlerinin tartışılacağı bu fizik festivalinde sizleri görmekten mutluluk duyarız.

Toplantıya dinleyici olarak kayıt olmak ve toplantı hakkında bilgilere ulaşmak için lütfen web sayfasını ziyaret ediniz.

En içten dileklerimle…

Ekrem Aydıner

Uluslararası Düzenleme Komitesi Başkanı

 

İletişim Bilgileri
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Pazartesi, 23 Mayıs 2022 07:00

Perşembe, 26 Mayıs 2022 23:30

Ücretsiz

Online
9
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik Dr. S. Deniz Han tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close