Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Seminer
İstanbul

Flaps Münazaraları - Ötanazi: İtibarlı bir ölüm mü, hekim destekli intihar mı?

04 Kasım 2023 12:00 tarihinden 04 Kasım 2023 18:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Flaps Münazaraları, 4 Kasım Cumartesi günü saat 12'de İBB Habitat Yaşam Merkezi'nde "Ötanazi: İtibarlı bir ölüm mü, hekim destekli intihar mı?" sorusunu masaya yatıracak.

Etkinliğimiz kayıt altına alınıp Flaps Club YouTube kanalında bir tıp felsefesi belgesel-serisi HİPOKRETİK'in gelecek bölümünde yayınlanacaktır. 

Hipokretik'in YouTube serisi için:  https://l24.im/Duwbdji

Program Akışı

12.00 - 12.15: Kayıt
12.15 - 13.15: Başlangıç ve 1. Oturum
Konuşmacılar, onar dakikalık sürelerle soruya dair fikirlerini genel ölçüde açıklarlar.
13.15 - 13.30: Ara
13.30 - 15.00: 2. Oturum
Konuşmacılar, konuya dair birbirlerine soru sorar ve cevap verirler.
15.00 - 15.45: Ara
15.45 - 17.00: 3. Oturum
Tartışma devam eder, ayrıca bu oturumda dinleyiciler de sorular sorar ve konuşmacılar cevaplar.
17.00 - 18.00: Fikir Atölyesi
Dinleyicilerden katılmak isteyenler, çay ve kahve eşliğinde rastgele üçer veya dörder kişilik gruplara ayrılırlar ve konuyu kendi aralarında irdelerler.

Flaps Münazaraları’nda farklı fikirleri bir soru etrafında, özgür bir tartışma ortamında buluşturmayı amaçlıyoruz.

Konuya dair farklı fikirleri temsil eden dört konuşmacı, kendi tezlerini sunarak tartışacaklar. Klasik münazaralardan farklı olarak takımlar değil, bireyler tartışacak. Sadece karşıt uçlar değil, gri bölgedeki fikirler de kendisine yer bulacak.

Flaps Münazaraları'na, dinleyici veya konuşmacı olarak başvurmak için:

https://flaps.club/flaps-munazaralari/ 

İletişim Bilgileri
Ücret Bilgileri
Ücretsiz
İBB Habitat Yaşam Merkezi

Cumartesi, 4 Kasım 2023 12:00

Cumartesi, 4 Kasım 2023 18:00

Ücretsiz

İBB Habitat Yaşam Merkezi

Adres Tarifi

Merkez, Abide-i Hürriyet Cd Blackout A Blok No:211 Kat:1 D:64, 34384 Şişli/İstanbul

1
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Sezai Berat Ünal tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close