Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

Evrim Dersleri II: Grup Ruhunun Evrimi / Lectures on Evolution II: The Evolution of Groupmindedness

05 Aralık 2020 12:30 tarihinden 05 Aralık 2020 14:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama
  • Türkçe

Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü Evrim Ağacı Kurulu tarafından düzenlenen Evrim Dersleri'nin 2.'si için kayıtlar açıldı! James Brooks, "Grup Ruhunun Evrimi" başlıklı bir sunum yapacak. Sunumun ardından, sorularınızı ekibimiz aracılığıyla kendisine ileteceğimiz bir soru-cevap oturumu olacak. Etkinliğimiz İngilizce olacaktır. Maalesef bu etkinlik için simültane çeviri desteği sağlayamıyoruz.

James Brooks, Brian Hare ile çalıştığı Duke Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Şimdilerde Kyoto Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisidir ve Shinya Yamamoto ile çalışmaktadır. Son birkaç yıldır işbirliği, grup dışı rekabet ve evcilleştirme hipotezi arasındaki evrimsel ilişkiye odaklanarak, sahadaki ve esaret altındaki primatlar ve köpekgiller ile çalışıyor. Araştırmalarında, gözlemsel ve deneysel yaklaşımlar yoluyla bonobolar, şempanzeler, köpekler ve son zamanlarda atlara odaklanıyor. Bu konuşmada, davranış ve kavrama çalışmasında uygulanan yöntemlere kısaca değinecek. Daha sonra, özellikle primatolojiye odaklanarak, bunları kendi araştırmasında nasıl kullandığını anlatacak.

  • English

Get ready for the 2nd Lecture on Evolution organized by Boğaziçi University Science Club Tree of Evolution Committee. James Brooks will give us a presentation titled "Evolution of Groupmindedness". Next, there will be a Q&A session where we will forward your questions to him.

James Brooks is a graduate student of Kyoto University studying with Shinya Yamamoto after doing his undergraduate at Duke University with Brian Hare. For the past several years he has been studying primates and canids in the field and captivity with a focus on the evolutionary relationship between cooperation, outgroup competition, and the domestication hypothesis. His research focuses on bonobos, chimpanzees, dogs, and recently horses through a combination of observational and experimental approaches. In this talk he'll briefly go over the methods applied in the study of behaviour and cognition and then expand on how he has used these in his own research, focusing especially on primatology.

İletişim Bilgileri
  • https://instagram.com/bubk.evrimagaci
  • https://instagram.com/bounbilimkulubu
  • https://twitter.com/bounbilimkulubu
  • https://boun.evrimagaci.org/
  • [email protected]
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cumartesi, 5 Aralık 2020 12:30

Cumartesi, 5 Aralık 2020 14:00

Ücretsiz

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik İrem Berina Kılıç tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close