Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
İlan Araştırma Anketi
İstanbul

Engellilik ve Toplumsal Cinsiyet - TÜBİTAK Araştırmamıza Katılmak İster misiniz?

08 Eylül 2021 17:36 tarihinden 31 Ekim 2021 23:59 tarihine kadar.
Bu ilanın tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Merhaba ben İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Esin Çalışkan.

Bu projenin ne olduğundan bahsetmek istiyorum:

TÜBİTAK tarafından destek almış 220K131 Numaralı bir araştırma projesi. Projede engeli olmayan ve ortopedik engeli olan bireylerin sosyal karşılaştırma düzeylerini yordayan değişkenler incelenmekte. Odağımız, engeli olma ve cinsiyet değişkenleri üzerinden benlik algılarının ve bunu etkileyen faktörlerin karşılaştırılması.

Araştırma ekibini oluşturan ben ve arkadaşlarım kimler derseniz:

Projede İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Göklem Tekdemir, Uzm. Psikolog Nagihan Sadıklar, Psikolog Derya Şimşek yürütücü; Çağla Aktaş, Esin Çalışkan, Banu Bilir ve Dilan Ağgez yardımcı araştırmacı olarak görev yapıyor. Ekibimiz psikoloji alanında öğrenim gören/görmüş kişilerden oluşuyor gördüğünüz gibi.

Amacımız ise, engeli olma durumuna eklediğimiz cinsiyet değişkeni ile; toplumsal cinsiyet ve engellilik gibi iki büyük başlığın kesişim alanlarını çıkarabilmek, etkili politikaların geliştirilmesi adına kapsamlı bir değerlendirme sunabilmek ve kişisel deneyimlere odaklanabilmek.

 

Katılım linki: https://forms.gle/1JTK7zgRgCcwXXkJA

Kimler gönüllü olabiliyor:

18-65 yaş arasında olan, İstanbul’da ikamet eden ve ortopedik engele sahip olan herkes. Başka kriter bulunmamaktadır.

Bu araştırmadan elde edilecek tüm bilgiler araştırma amacı ile kullanılacak ve tamamen gizli tutularak üçüncü şahıslarla paylaşılmayacak elbette. Çok teşekkürler!

İletişim Bilgileri
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Çarşamba, 8 Eylül 2021 17:36

Pazar, 31 Ekim 2021 23:59

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet

Bu ilan Esin Çalışkan tarafından yayınlanmıştır. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz ilanlara izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak ilan bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve ilanla ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close