Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Eğitim
İstanbul

Çocuklarla Felsefe Yolculuğu

22 Ocak 2022 10:30 tarihinden 22 Ocak 2022 12:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

ÇOCUKLARLA FELSEFE YOLCULUĞU BAŞLIYOR 

Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda Reşat Erünsal’ın eşliğinde “insanlığın en temel üretimi olan düşünce mirasını devralmak için çocuklarla birlikte felsefe yolculuğuna” çıkılıyor. 12-17 yaş arasındaki çocuklara birlikte yapılacak ve 4 hafta sürecek “Çocuklarla Felsefe Yolculuğu” etkinliğinin ilki 22 Ocak Cumartesi 10.30 -12.30  saatleri arasında gerçekleşecek. Dört hafta boyunca her cumartesi gerçekleşecek etkinlikte, Varlık Felsefesi, Bilgi Felsefesi, Etik ve Değer Felsefesi ile Estetik konu başlıklarında çalışmalar yapılacak. 

Bir düşünce artırım platformu olarak oluşan Soru2 Felsefe Grubu’nda yer alan Reşat Erünsal, “Felsefenin Dönüştürücü Gücü” nü bu kez çocuklarla çıkacağı yolculukta farklı bir etkinlikte birlikte deneyimlemeye çağırıyor. Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım  Platformu’nda 22 Ocak- 12 Şubat tarihleri arasında dört hafta sonu Cumartesi saat 10.30 – 12.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte, çocuklarla birlikte bazen beyin fırtınası, bazen bir drama eşliğinde  farklı düşünme becerileri üzerinde çalışacaklarını belirten Erünsal, “Bilgiye boğulmadan ‘Düşünmek nedir?’ sorusu üzerinden felsefenin temel konuları üzerinde dört hafta boyunca,  bazen eleştirel, bazen yaratıcı, bazen umutlu bir bakışla birlikte yeni açılımlara ulaşacağız” değerlendirmesi yapıyor.    

Erünsal, “Çocuklarla Felsefe Yolculuğu” etkinliği kazanımları hakkında ise şu bilgileri veriyor: “Bu etkinlik ile amacımız,  eleştirel, yaratıcı ve en önemlisi birlikte, işbirliğine dayalı düşünme becerisini geliştirmek. Bu eğitimler ile neden-sonuç ilişkilerinin doğru kurulması,  farklı açılardan bakabilme gibi önemli sonuçları hedefliyoruz. Etkinlik sonunda, çocukların kendilerini ifade edebilmelerinin yolunu açarken, kavramlar üzerinde akıl yürütme becerilerini geliştirmelerini hedefliyoruz. Bu şekilde, başkalarının düşüncelerini duyup değerlendirmeyi, o düşüncelere tarafsız olarak ve birlikte işbirliği içerisinde, farklılıklara hoşgörüyle yaklaşacak  bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.”

Reşat Erünsal Hakkında: 1993 Yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Reşat Erünsal, öğrencilik yıllarında başlayan Felsefe tutkusu ile ikinci üniversite olarak 2017 yılında İstanbul Üniversitesi’nin sunduğu 4 yıllık Felsefe eğitimini tamamladı. Bir düşünce arttırım platformu olarak bir araya gelen Soru2 Felsefe Grubu içerisinde yer alarak farklı projelerde yer aldı. Hugin ve Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda "Efendi Köle Diyalektiği", "Özgürlük-Eşitlik-Kardeşlik Üçlemesi" ve "Mitosdan Logosa" felsefe sunu çalışmalarına katkı sağladı. Felsefi düşünce ile çocukları ve gençleri daha erken tanıştırmanın gücüne olan inancı ile Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde "Çocuklarla Felsefe Eğitici Eğitimi"ni tamamladı.2022 yılından itibaren Hugin ve Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu'nda Soru2 Felsefe Grubu ile Felsefe Atölye çalışmalarında yer almakta ve "Çocuklarla Felsefe" programı yürütücülüğünü sürdürmektedir.
 

İletişim Bilgileri

Sedef ANTAY

GSM: 05322919803

 

Etkinliğe kayıt için  başvuru adresi: https://www.huginvemunin.com 
Kuzguncuk Mahallesi, Tufan Sokak,No 11, Üsküdar  İSTANBUL

Ücret Bilgileri
100TL
Kuzguncuk Mahallesi, Tufan Sokak,No 11, Üsküdar  İSTANBUL

Cumartesi, 22 Ocak 2022 10:30

Cumartesi, 22 Ocak 2022 12:30

100TL

1
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Günhan Kürkçüoğlu tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close