Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Seminer
İSTANBUL

Camus Sisyphus mitinde nasıl bir insan gördü?

30 Ocak 2022 14:00 tarihinden 30 Ocak 2022 16:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Basın Bülteni                                   10  Ocak 2022

“CAMUS SİSYPHUS MİTİNDE NASIL BİR İNSAN GÖRDÜ?” 
SORU2 FELSEFE ATÖLYESİN’DE TARTIŞMAYA AÇILIYOR

Bir düşünce arttırım platformu olarak bir araya gelen Soru2 Felsefe Grubu, atölye dizilerine “Camus Sisyphus Mitinde Nasıl bir İnsan Gördü?” başlıklı çalışmasıyla başlıyor. 30 Ocak 2022 Pazar Günü,  Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda gerçekleşecek atölye çalışmasında, modern insanın trajedisi, Homeros’un Sisyphus mitine Camus’nun getirdiği farklı yorum bağlamında ele alınıyor. 

Toplumsal emek birikimine bir katkı olmak üzere  felsefe konusunda  çalışmalar yapan Soru2 Felsefe Grubu,  her ay farklı bir kavram veya söylemi Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu Felsefe Atölyesinde irdeleyecek.

Soru2 Felsefe Grubu, bilgiyi paylaşmak ve kavramsal düzeyde derinleştirmek amacını güden, yaşamda deneyimlediklerimizi,  nelerin bize acı verdiğini, nelerin mutsuz edip nelerin umutlandırdığını, yani kendi yaşanmışlıklarımızın izini felsefe metinlerinde süren bir grup olarak, 2017 yılında kuruldu. Uzun yıllardır felsefe çalışmaları yapan Soru2 Felsefe Grubu’ndan Günhan Kürkçüoğlu, Reşat Erünsal ve Tolga Kürkçüoğlu, atölye çalışmalarında, “Ben kimim? Nereden geldim, Nereye gidiyorum?” sorularını  tekrar masaya yatırıyor.  

Yaşanmışlıklarımızı ve insanlaşmak için kullanabildiğimiz olanakları tartışmaya açan Soru2; bu atölye çalışmalarında, katılımcıları;  insanın kendisiyle, doğayla ve toplumla olan ilişkisini  sorgulamaya davet ediyor.


İlki 30 Ocak 2022 Pazar Günü .... Saat : ... ‘da gerçekleşecek  atölyede  “Camus Sisyphus Mitinde Nasıl Bir İnsan Gördü?” sorusu tartışmaya açılacak. Atölye çalışmasında;

Mitin bağlamının felsefe ile yeniden kurulması, Etkin bir fail konumundaki insanın, olgu ve olaylar karşısında sergilediği intihar, teslimiyet, mücadele edimleri, ‘’Başka bir dünya mümkün! (mü?), Eğer mümkünse, nasıl mümkün? soruları ve ‘’Geleceği tekrar kurabilmek, ancak, verili bir geçmiş ve öğretilmiş bir gelecek gömleğini üzerimizden çıkarınca olanaklı hale gelebilir” söylemi ele alınacak.
 

İletişim Bilgileri

Sedef ANTAY

GSM: 05322919803

Ücret Bilgileri
100TL
Kuzguncuk Mahallesi, Tufan Sokak,No 11, Üsküdar  İSTANBUL

Pazar, 30 Ocak 2022 14:00

Pazar, 30 Ocak 2022 16:30

100TL

5
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Günhan Kürkçüoğlu tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close