Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

Astrobiyoloji Konferansı

Açıklama

YTÜ Biyoteknoloji ve Genetik kulübunun hazırladığı Astrobiyoloji Konferansı katılımcılarını bekliyor! 

5-6 Şubat tarihlerinde saat 13.00'da YouTube kanalları üzerinden gerçekleşecek konferansta birbirinden değerli bilim insanları sunumlarıyla astrobiyolojinin derinliklerini aydınlatacaklar. Konferans boyunca Mars'ta yaşama, yerçekimsiz ortamda biyolojiden ülkemizde gelişen uzay tıbbına, kozmik yaşamdan, astrobiyoloji üzerine çalışmak için neler yapılmalı ve daha fazlasından bahsedecekler. 

Bu konferans gelişmekte olan astrobiyoloji hakkında ufkunuzu açacak, mutlidisipliner bu alana bakış açısı ne olmalı neler önemlidir öğrenebilirsiniz. Konuşmacılar arasında yer alan NASA'da çalışmış Daniel Angerhausen, Blue Marble Space'te araştırmacı Graham Lau ve MIT'de aratırmacı Fatma Pir Çakmak sunumlarını ingilizce olarak gerçekleştirecek.

Konferans kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen ya da sadece kozmosa ve içindeki yaşama ilgi duyan herkesi bekliyor!

Katılmak için: https://forms.gle/ZA2KxLV7zsXGQ5Hz6 

YouTube Kanalımız: youtube.com/ytubiyogen 

ENG;

Astrobiology Conference prepared by YTU Biotechnology and Genetics Club is waiting for its participants!

In the conference, which will take place on February 5-6 at 13.00 (UTC+3) on YouTube channels, valuable scientists will illuminate the depths of astrobiology with their presentations. During the conference, they will talk about living on Mars, biology in a zero-gravity environment, space medicine developing in our country, cosmic life, what needs to be done to work on astrobiology and more.

This conference will open your horizons about the emerging astrobiology, you can learn what should be the perspective of this multidisciplinary field and what is important. Among the speakers, Daniel Angerhausen, who worked at NASA, Graham Lau, researcher at Blue Marble Space, and Fatma Pir Çakmak, researcher at MIT, will make their presentations in English.

The conference is waiting for anyone who wants to develop their career in this field or who is just interested in the cosmos and the life in it!

Participation Form:  https://forms.gle/rFVjT6r8BV23H67MA 

YouTube Channel: youtube.com/ytubiyogen

İletişim Bilgileri

Instagram Hesabımız: instagram.com/ytubiyogen

Twitter Hesabımız: twitter.com/ytubiyogen 

YouTube Kanalımız: youtube.com/ytubiyogen

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Ücretsiz

Online
4
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik YTÜ Biyoteknoloji ve Genetik Kulübu tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close