3. Yüksek Enerji Fiziği, Astrofizik ve Kozmoloji Çalıştayı

03 Şubat 2020 19:22 tarihinden 05 Şubat 2020 23:59 tarihine kadar.

Açıklama

Fizikçiler İstanbul Üniversitesi'nde buluşuyor!

Prof. Dr. Ekrem Aydıner önderliğinde başlatılan ve kısa adı YEFAK olan Yüksek Enerji Fiziği, Astrofizik ve Kozmoloji Çalıştayının üçüncüsü çok seçkin konuşmacıların katılımıyla 3-5 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Cemil Bilsel konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Çalıştayın amacı: Astrofizik, astrobiyoloji, kütleçekim teorileri, kara delikler, solucan delikleri, karanlık madde, karanlık enerji, parçacık fiziği, kozmoloji, matematiksel fizik ve felsefe alanlarında güncel teorik ve deneysel sonuçları tartışmaktır. 

YEFAK çalıştaylarının birincisi 20 konuşmacı ve 400 den fazla dinleyicinin katılımı, ikincisi 28 konuşmacı ve 300 den fazla dinleyicinin katılımı ve çeşitli poster sunumları ile gerçekleştirilmiştir. Yurtdışından gelen çok seçkin fizikçilerin de yer alacağı 3. YEFAK Çalıştayı ise 30 konuşmacı ve 450 civarında katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

Çalıştay programına ve diğer bilgilere ulaşmak için https://yefak.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İletişim Bilgileri

Prof. Dr. Ekrem Aydıner - [email protected]

S. Deniz Han - [email protected]

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü, Feza Gürsey Amfisi

Pazartesi, 3 Şubat 2020 19:22

Çarşamba, 5 Şubat 2020 23:59

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bugünün bilimi, yarının teknolojisidir.”
Edward Teller
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder