Bu Reklamı Kapat
Geri Dön
Etkinlik Konferans
Ankara

16. Aykut Kence Evrim Konferansı

22 Şubat 2022 09:00 tarihinden 23 Şubat 2022 18:00 tarihine kadar.

Açıklama

Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından 16. kez, 22-23 Şubat 2022 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Konferans eş zamanlı sunumlar halinde A Salonu (Akademik Salon) ve Kemal Kurdaş Salonu (Genel Salon) olmak üzere iki salonda gerçekleştirilecektir. Katılımcı kapasitemiz pandemi şartları dolayısıyla bu sene yarı kapasite olup katılımcılarımızdan iki doz aşı şartı istenmektedir. Katılımcıların konferans alanına girişi için HES kodları kontrol edilecek, Covid-19’a karşı gerekli tüm önlemler alınacaktır. Genel Salon sunumları ayrıca eş zamanlı, herkese açık ve ücretsiz olarak Aykut Kence Evrim Konferansı YouTube kanalı üzerinden çeviri destekli bir şekilde de yayınlanacaktır. Yüz yüze katılım sağlayan katılımcılarımıza dijital sertifika verilecek olup online katılım sağlayan katılımcılarımıza ise dijital sertifika sağlanmayacaktır.

Ülkemizin ünlü evrimsel biyologlarından olan ve evrim karşıtlığına karşı yıllarca mücadele veren Aykut Kence’nin onuruna vefatından sonra ismini verdiğimiz konferansımızda, bu sene de farklı ülkelerden alanında uzman konuşmacıların katılımıyla evrim ve evrim teorisi kavramlarını ve arasındaki ilişkiyi halka anlatmayı ve evrim hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi amaçlamaktayız. 

Günümüz dünyasında evrim konusu farklı yerlere çekilmeye çalışılsa da AKEK hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlamıştır. 

Kültürel evrim, paleontoloji, adaptasyon genetiği, sentetik biyoloji, viroloji ve temel evrim mekanizmalarının anlatılacağı genel salonumuz ayrıca evrim derslerinin müfredattan kaldırılması ve bu konuda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirici bir sunum da içermektedir. Kemal Kurdaş Salonu’ndaki sunumlar genel dinleyici kitlesine hitap etmekte olup yabancı dildeki sunumlar eş zamanlı çeviri ile gerçekleştirilecektir. A Salonu’nda ise konuşmacılarımız son dönemde çalıştıkları konular ve projeler üstünde duracaklardır. A Salonu’nda gerçekleşecek olan sunumlar tamamen İngilizce sunumlardan oluşmaktadır. 

Yarı kapasite ile sınırlı kontenjanlarımız 13.01.2022 tarihi itibariyle tamamen dolmuş bulunmaktadır, ancak Genel Salon sunumlarımızın Aykut Kence Evrim Konferansı YouTube kanalı üzerinden; eş zamanlı, ücretsiz ve çeviri destekli bir şekilde yayınlanacağını hatırlatmak isteriz.

Evrimsel biyolojiye ilgi duyan herkesi konferansımıza bekliyoruz!

 

İletişim Bilgileri

Aykut Kence Evrim Konferansı ile ilgili detaylı bilgilere:

  • https://www.facebook.com/odtuakek
  • https://www.instagram.com/odtuakek
  • https://www.twitter.com/odtuakek
  • https://www.linkedin.com/in/akek
  • https://www.linkedin.com/company/aykutkenceevrimkonferansi
  • https://www.youtube.com/channel/UCbRCgMvn4_wSon3i-9Tl2Mg 

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Etkinliği Paylaş
Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Salı, 22 Şubat 2022 09:00

Çarşamba, 23 Şubat 2022 18:00

Genel Salon: öğrenci 70₺, diğer 80₺

Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Hem online hem fiziksel

Adres Tarifi

ODTÜ KKM Kemal Kurdaş ve A Salonları

4
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et