Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
Ankara

16. Aykut Kence Evrim Konferansı

Bu Etkinlik Sona Ermiştir.

22 Şubat 2022 09:00 tarihinden 23 Şubat 2022 18:00 tarihine kadar.

Açıklama

Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından 16. kez, 22-23 Şubat 2022 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Konferans eş zamanlı sunumlar halinde A Salonu (Akademik Salon) ve Kemal Kurdaş Salonu (Genel Salon) olmak üzere iki salonda gerçekleştirilecektir. Katılımcı kapasitemiz pandemi şartları dolayısıyla bu sene yarı kapasite olup katılımcılarımızdan iki doz aşı şartı istenmektedir. Katılımcıların konferans alanına girişi için HES kodları kontrol edilecek, Covid-19’a karşı gerekli tüm önlemler alınacaktır. Genel Salon sunumları ayrıca eş zamanlı, herkese açık ve ücretsiz olarak Aykut Kence Evrim Konferansı YouTube kanalı üzerinden çeviri destekli bir şekilde de yayınlanacaktır. Yüz yüze katılım sağlayan katılımcılarımıza dijital sertifika verilecek olup online katılım sağlayan katılımcılarımıza ise dijital sertifika sağlanmayacaktır.

Ülkemizin ünlü evrimsel biyologlarından olan ve evrim karşıtlığına karşı yıllarca mücadele veren Aykut Kence’nin onuruna vefatından sonra ismini verdiğimiz konferansımızda, bu sene de farklı ülkelerden alanında uzman konuşmacıların katılımıyla evrim ve evrim teorisi kavramlarını ve arasındaki ilişkiyi halka anlatmayı ve evrim hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi amaçlamaktayız. 

Günümüz dünyasında evrim konusu farklı yerlere çekilmeye çalışılsa da AKEK hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlamıştır. 

Kültürel evrim, paleontoloji, adaptasyon genetiği, sentetik biyoloji, viroloji ve temel evrim mekanizmalarının anlatılacağı genel salonumuz ayrıca evrim derslerinin müfredattan kaldırılması ve bu konuda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirici bir sunum da içermektedir. Kemal Kurdaş Salonu’ndaki sunumlar genel dinleyici kitlesine hitap etmekte olup yabancı dildeki sunumlar eş zamanlı çeviri ile gerçekleştirilecektir. A Salonu’nda ise konuşmacılarımız son dönemde çalıştıkları konular ve projeler üstünde duracaklardır. A Salonu’nda gerçekleşecek olan sunumlar tamamen İngilizce sunumlardan oluşmaktadır. 

Yarı kapasite ile sınırlı kontenjanlarımız 13.01.2022 tarihi itibariyle tamamen dolmuş bulunmaktadır, ancak Genel Salon sunumlarımızın Aykut Kence Evrim Konferansı YouTube kanalı üzerinden; eş zamanlı, ücretsiz ve çeviri destekli bir şekilde yayınlanacağını hatırlatmak isteriz.

Evrimsel biyolojiye ilgi duyan herkesi konferansımıza bekliyoruz!

 

İletişim Bilgileri

Aykut Kence Evrim Konferansı ile ilgili detaylı bilgilere:

  • https://www.facebook.com/odtuakek
  • https://www.instagram.com/odtuakek
  • https://www.twitter.com/odtuakek
  • https://www.linkedin.com/in/akek
  • https://www.linkedin.com/company/aykutkenceevrimkonferansi
  • https://www.youtube.com/channel/UCbRCgMvn4_wSon3i-9Tl2Mg 

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinlik Sona Ermiştir.

Etkinliği Paylaş
Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Salı, 22 Şubat 2022 09:00

Çarşamba, 23 Şubat 2022 18:00

Genel Salon: öğrenci 70₺, diğer 80₺

Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Hem online hem fiziksel

Adres Tarifi

ODTÜ KKM Kemal Kurdaş ve A Salonları

13
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close