Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

15. Aykut Kence Evrim Konferansı

06 Şubat 2021 00:00 tarihinden 06 Şubat 2021 23:59 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından 15. kez düzenlenecek olan Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), 6 Şubat 2021 tarihlerinde pandemi sebebiyle Genel ve Akademik olmak üzere iki ayrı oturumda ve Aykut Kence Evrim Konferansı YouTube kanalı üzerinden gerçekleşecektir. Ülkemizin ünlü evrimsel biyologlarından olan ve evrim karşıtlığına karşı yıllarca mücadele veren Aykut Kence’nin onuruna vefatından sonra ismini verdiğimiz konferansımızda bu sene de farklı ülkelerden alanında uzman konuşmacıların katılımıyla evrimi, evrim teorisi kavramlarını ve bu kavramlar arasındaki ilişkiyi halka anlatmayı ve evrim hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi amaçlamaktayız.

Günümüz dünyasında evrim konusu farklı yerlere çekilmeye çalışılsa da AKEK hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlamıştır.

15. AKEK viroloji, sinirbilim, davranış, entomoloji, paleontoloji, kanser ve daha birçok evrimle ilişkili alt dal ile ilgili bilgilendirici sunumlar içermektedir. Tamamı ücretsiz olarak YouTube kanalımızdan yayınlanacak genel oturumda genel dinleyici kitlesine hitap etmekte olup yabancı sunumlar çeviri seçeneği ile gerçekleştirilecektir. Akademik oturum ise konuşmacılarımız son dönemde çalıştıkları konular ve projeler üstünde duracaklardır. Akademik oturum ise tamamen İngilizce sunumlardan oluşmaktadır. Akademik oturum kayıt formunu dolduraran katılımcılarımızın erişimine sunulacaktır.

Evrimsel biyolojiye ilgi duyan herkesi 15. Aykut Kence Evrim Konferansı’na bekliyoruz!

İletişim Bilgileri

15. Aykut Kence Evrim Konferansı ile ilgili detaylı bilgilere:

  • https://www.instagram.com/odtuakek
  • https://www.twitter.com/odtuakek
  • https://www.facebook.com/odtuakek
  • https://www.youtube.com/channel/UCbRCgMvn4_wSon3i-9Tl2Mg

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cumartesi, 6 Şubat 2021 00:00

Cumartesi, 6 Şubat 2021 23:59

Ücretsiz

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik Doğa Köm tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close