14. Aykut Kence Evrim Konferansı

24 Ocak 2020 09:00 tarihinden 25 Ocak 2020 18:00 tarihine kadar.

Açıklama

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu olarak düzenlediğimiz 14. Aykut Kence Evrim Konferansı, 24-25 Ocak 2020 tarihlerinde ODTÜ KKM Kemal Kurdaş ve A salonlarında eş zamanlı sunumlarla gerçekleştirilecektir. Konferansımızda evrimsel biyoloji alanındaki son bulguların halkımıza doğru biçimde aktarılmasını, farklı bilim dallarıyla ilgilenen bilim insanlarının bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunmasını amaçlamaktayız. Geçtiğimiz dönemlerde organizasyon komitesi olarak yaşadığımız zorluklara rağmen her sene bir önceki konferansı geride bırakarak ilerleyen 14. Aykut Kence Evrim Konferansı'nda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız! 

Genel salonumuzda (Kemal Kurdaş Salonu) evrimsel biyolojinin temel konularına ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe gibi bölümlerle ilgili evrim konulu sunumlara yer verilecektir ve sunum dili ağırlıklı olarak Türkçe olup İngilizce olan sunumlarda eş zamanlı çeviri yapılacaktır. Akademik salonumuzda ( A Salonu) ise dünyanın çeşitli yerlerindeki seçkin üniversitelerden, araştırma enstitülerden ve laboratuvarlardan konuşmacılarımız evrimsel biyoloji ile ilgili son dönemdeki çalışma konularından ve kendi projelerinden sunumlar gerçekleştirecektir ve sunumlar İngilizce olacaktır. Akademik salonumuza kayıt yaptırmayı düşünen katılımcılarımızdan biyolojik bilimler ve evrimsel biyoloji alanlarında yeterli düzeyde bilgi sahibi ve yabancı dile hakim olmaları gerektiğini göz önünde bulundurarak kayıt yaptırmalarını önemle rica ederiz.

Aykut Kence Evrim Konferansı'nın kayıtları devam etmekte olup belirli bir kapanma tarihi yoktur, kontenjan ile kısıtlıdır. 15 kişi ve üzeri toplu kayıtlarda grup indirimden yararlanmak için kayıt ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Aykut Kence Evrim Konferansı'nda Sözlü/Poster sunumu yapmak için kayıt formumuz:  https://forms.gle/UzgrTA9zAPnUN8146

 

İletişim Bilgileri

Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Cuma, 24 Ocak 2020 09:00

Cumartesi, 25 Ocak 2020 18:00

Genel Salon: öğrenci 50₺, diğer 70₺ Akademik salon: öğrenci 50₺, diğer 70₺

Kültür ve Kongre Merkezi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Adres Tarifi

ODTÜ KKM Kemal Kurdaş ve A salonları

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya, hayranlık uyandıracak şeylerle doludur. Ancak bilim onlara göz attığında, bunlar daha da hayranlık uyandırıcı hale gelir, daha az değil!”
David Attenborough
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder