Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Çalıştay
İstanbul

13. FİZİK ÇALIŞTAYI

Bu etkinlik İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Kulübü tarafından düzenlenmektedir.
15 Şubat 2024 10:00 tarihinden 16 Şubat 2024 16:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

İstanbul Üniversitesi Fizik Kulübü bünyesinde 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde İ.Ü. Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda gerçekleştirilmesi planlanan 13. Fizik Çalıştayını üniversiteniz mensupları ile paylaşmanızı rica ediyoruz.

Çalıştay hakkında detaylı bilgi aşağıda, poster ve program akışı ektedir.

Konuşmacılar ve Başlıklar:
- Prof. Dr. Ayben KARASU: ALICE: Evrenin İlk Anlarına Yolculuk (Yıldız Teknik Üniversitesi)

- Prof. Dr. Şefik SÜZER: 170 Yıllık Eski -Elektriksel- Çift Tabaka (EDL) Oluşumuna XPS (X-Işınları Foto-elektron Spektroskopisi) ile Yeni Bir Deneysel Yaklaşım (Bilkent Üniversitesi)

- Prof. Dr. Yamaç PEHLİVAN: Yeni Fiziğin Şafağında Nötrinolar (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

- Prof. Dr. Burçin ÜNLÜ: Eksozom Biyofiziği (Özyeğin Üniversitesi)

- Prof. Dr. Faruk AŞICIOĞLU: Fizik, Mühendislik ve Fen Bilimlerinin Adli Tıp ve Adli Bilimlerdeki Rolü (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa)

Panel: İkinci Yüzyılında Kuantum Fiziği
-*Doç. Dr. Alper DİZDAR (İstanbul Üniversitesi)
-Prof. Dr. Zafer GEDİK (Sabancı Üniversitesi)
-Dr. Onur PUSULUK (Kadir Has Üniversitesi)

*Panel Moderatörü

Tarih: 15-16 Şubat 2024 / 10.00-16.30 
Yer: İ.Ü. Cemil Bilsel Konferans Salonu
Detaylar: iufk.org

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2024
Başvuru linki: https://forms.gle/vYWUCMqztjjDdgCm7

İletişim Bilgileri
Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Balabanağa, Şehzadebaşı Cd., 34134 Fatih/İstanbul

Perşembe, 15 Şubat 2024 10:00

Cuma, 16 Şubat 2024 16:30

Ücretsiz

Balabanağa, Şehzadebaşı Cd., 34134 Fatih/İstanbul

Hem online hem fiziksel

Adres Tarifi

Fen Fakültesi Cemil Bilsel konferans salonu

20
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
Bu etkinlik İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Kulübü tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close