Tüm Reklamları Kapat
State of the Planet

State of the Planet

Belgesel
2000
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Doğanın Yolu adlı üç bölümlük bir çevre belgesel serisi olan State of the Planet, Kasım 2000'de BBC Doğal Tarih Birimi tarafından yayınlanmıştır. David Attenborough tarafından yazılmış ve sunulmuş, Rupert Barrington tarafından üretilmiştir. Edward O. Wilson ve Jared Diamond gibi birçok önde gelen bilim insanıyla yapılan röportajları içermektedir. Programların her biri, Dünya'yı tehdit eden potansiyel ekolojik krize cevaplar aramaya çalışır.

BBC One tarafından özel olarak bin yıl dönümü için sipariş edilen dizi, yaklaşık 2 milyon İngiliz sterlini bütçeyle yapılmıştır. İlk bölümün ITV'nin Inspector Morse'unun son kısmıyla aynı saatte yayınlanması nedeniyle BBC, eleştiri aldı; sonuç olarak, tipik izleyici payının oldukça altında olan sadece 4 milyon izleyiciye sahip oldu. Ancak, ikinci ve üçüncü programlar için izlenme oranları yaklaşık 7 milyona kadar toparlandı.

Attenborough, bu diziyi 1998 tarihli kuş bilim çalışması The Life of Birds'ü sunmasının ardından ve ödüllü 2001 tarihli The Blue Planet serisi için anlatım sağlayarak sundu.
Doğanın Yolu adlı üç bölümlük bir çevre belgesel serisi olan State of the Planet, Kasım 2000'de BBC Doğal Tarih Birimi tarafından yayınlanmıştır. David Attenborough tarafından yazılmış ve sunulmuş, Rupert Barrington tarafından üretilmiştir. Edward O. Wilson ve Jared Diamond gibi birçok önde gelen bilim insanıyla yapılan röportajları içermektedir. P ... Daha fazla göster
Oyuncu
David Attenborough
Yönetmen
Kate Broome
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
15 Kasım 2000
Bölüm Süresi
Ortalama 50 dakika
Bölüm Sayısı
3
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close