Tüm Reklamları Kapat
Madagascar

Madagascar

Belgesel
2011
EA Puanı
10.0 10
14 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Madagascar, Hint Okyanusu'ndaki Madagaskar adasının doğal yaşamı hakkında odaklanan, ilk kez Şubat 2011'de BBC Two ve BBC HD'de yayınlanan üç bölümlük bir İngiliz doğa belgeselidir. BBC Doğal Tarih Birimi ve Animal Planet tarafından üretilen ve David Attenborough tarafından anlatılan dizi, Attenborough'un serinin başında ve sonunda kısa süreliğine kamera önünde göründüğü, Madagaskar adasının manzaraları ve doğal yaşamına odaklanıyor. Her bölüm, özel bir konunun nasıl çekildiğini gösteren on dakikalık "Madagascar Diaries" bölümüyle takip ediliyor.

Mart 2011'de BBC Two'da yayınlanan eşlik eden bir belgesel olan "Attenborough and the Giant Egg", David Attenborough'un Madagaskar'a kişisel bir yolculuk yaparak adanın yok olan fil kuşları Aepyornis'in kaderini araştırdığı bir programdır. Şimdiye kadar yaşamış en büyük kuşlar olduğuna inanılan Aepyornis'in varlığına dair kanıtlar adada hala bulunabilir. Attenborough, 1961'de Madagaskar'a yönelik Zoo Quest filmini çekerken, için toplanan kabuk kalıntılarından bir tane tam bir fil kuşu yumurtası oluşturdu.
Madagascar, Hint Okyanusu'ndaki Madagaskar adasının doğal yaşamı hakkında odaklanan, ilk kez Şubat 2011'de BBC Two ve BBC HD'de yayınlanan üç bölümlük bir İngiliz doğa belgeselidir. BBC Doğal Tarih Birimi ve Animal Planet tarafından üretilen ve David Attenborough tarafından anlatılan dizi, Attenborough'un serinin başında ve sonunda kısa süreliğine ... Daha fazla göster
Oyuncu
David Attenborough Emma Napper Gavin Thurston Tümü
Yönetmen
Sally Thomson
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
09 Şubat 2011
Bölüm Süresi
Ortalama 1 saat
Bölüm Sayısı
4
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Şehmus Savaş🚀🧑‍🚀🔭
İnceleyen10
Madagascar gerçekten güzel bir filmdir izlemenizi isterim
9
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close