Tüm Reklamları Kapat
Bir Psikiyatrın Gizli Defteri

Bir Psikiyatrın Gizli Defteri (The Maked Lady Who Stood on Her Head)

En Sıra Dışı Vakalar
Kitap
2010
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Hep onlar mı bizi dinleyecek? Bu sefer geçmişini anlatan bir psikiyatristin ta kendisi. Koltuğa oturun ve kulak kabartın. Dr. Gary Small’un, Boston’un kalabalık acil servis koridorlarından Los Angeles’ın golf sahalarına uzanan hikâyesinde karşılaştığı vakalar kimi zaman tuhaf, kimi zaman da gizemli, ama hepsi gerçek.

Akıl hastalıklarının ilginç dünyasına kapı aralayan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri sizi çok şaşırtacak…
Yazar
Garry Small Gigi Vorgan Tümü
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
The Maked Lady Who Stood on Her Head
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2010
Yayınevi
Doğan Kitap
Son Baskı Sayısı
2000
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 336
ISBN-10 6050941463
ISBN-13 9786050941463
Boyutları 13,6 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2021-03-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Bir doktor baba ve Psikoterapist annenin çocuğu olarak 28 Temmuz 1951 Los Angeles'te doğdu. —Los Angeles, California Üniversitesi'ni yüksek başarı ile 1973'te bitirdi. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden 1977'de Tıp Doktoru ünvanı aldı. 1989'da
Gigi Vorgan
Gigi Vorgan ile evlendi.

Dr Gary Small Nörobilim ve İnsan Davranışı için Semel Enstitüsü Psikiyatri ve UCLA Ömür Merkezi'nin direktörü profesörüdür. Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından desteklenen yaptığı araştırma, Wall Street Journal ve New York Times da manşet olmuştur. Scientific American dergisi onu bilim ve teknoloji alanında dünyanın önde gelen yenilikçilerinden biri seçti.

Dr Small dünyada konferanslar verir ve sık sık Today Show, Günaydın Amerikan PBS ve CNN de görünür. O New York Times da en çok satan, "Hafıza" "İncil "de dahil olmak üzere altı kitap yazmıştır.
Bir doktor baba ve Psikoterapist annenin çocuğu olarak 28 Temmuz 1951 Los Angeles'te doğdu. —Los Angeles, California Üniversitesi'ni yüksek başarı ile 1973'te bitirdi. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden 1977'de Tıp Doktoru ünvanı aldı. 1989'da Gigi Vorgan Gigi Vorgan ile evlendi. Dr Gary Small Nörobilim ve İnsan Davra ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Aydan Məşədibəyova
@captainsherlockcooper
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close