Bir Zamanlar Hepimiz Gençtik... Bilim İnsanları da Öyle!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Mutlaka fotoğrafın üzerine tıklayarak, hatta bilgisayarınıza indirerek dev boyda incelemenizi tavsiye ettiğimiz bu görselde, Dünyaca ünlü bilim insanlarının meşhur fotoğrafları ile çocukluk fotoğrafları yan yana verilmiştir. Ayrıca bilime yaptıkları katkılar da kısa cümlelerle özetlenmiştir. 

Dünya'yı değiştiren isimlerin de bir zamanlar herkes gibi sıradan çocukluklara sahip olduğu gerçeğini hatırlamak, geride kalan bizler için halen ümit olduğuna dair bir ışık yakıyor. Ancak gerçekten kendiniz için ümit var mı, o sadece kişinin kendisinin tepsit edebileceği bir şey sanıyoruz ki...

Odanıza asabileceğiniz harika bir poster olması açısından da faydalı bir çalışma olduğunu umuyoruz.

 

Hazırlayan: ÇMB

Görsel Düzenleme: Mehmet Onurcan Kaya

Kaynak: visual.ly

 

Çöpler ve Dalgalar - Ömer Hayyam

Şüphe ve Belirsizlik İçinde Yaşamak - Richard Feynman

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim