Bir Zamanlar Hepimiz Gençtik... Bilim İnsanları da Öyle!

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Mutlaka fotoğrafın üzerine tıklayarak, hatta bilgisayarınıza indirerek dev boyda incelemenizi tavsiye ettiğimiz bu görselde, Dünyaca ünlü bilim insanlarının meşhur fotoğrafları ile çocukluk fotoğrafları yan yana verilmiştir. Ayrıca bilime yaptıkları katkılar da kısa cümlelerle özetlenmiştir. 

Dünyayı değiştiren isimlerin de bir zamanlar herkes gibi sıradan çocukluklara sahip olduğu gerçeğini hatırlamak, geride kalan bizler için halen ümit olduğuna dair bir ışık yakıyor. Ancak gerçekten kendiniz için ümit var mı, o sadece kişinin kendisinin tespit edebileceği bir şey sanıyoruz ki...

Odanıza asabileceğiniz harika bir poster olması açısından da faydalı bir çalışma olduğunu umuyoruz.

Kaynaklar ve İleri Okuma:

Çöpler ve Dalgalar - Ömer Hayyam

Şüphe ve Belirsizlik İçinde Yaşamak - Richard Feynman

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Katkı Sağlayanlar

Mehmet Onurcan Kaya
Mehmet Onurcan Kaya
Görsel Düzenleme
Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder