Anthrax, Müzikleri Dünya Harici Bir Gezegende Çalınan İlk Metal Grubudur!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Mars'ta bulunan Curiosity keşif aracı, Mars'taki 6. gününde gezegene canlı müzik yayını yapmıştır. Böylece birçok sanatçının ve grubun eserleri, Dünya harici bir gezegende yayın yapma başarısına erişmiştir. Bunlar arasındaki tek metal şarkı, Anthrax'ın 1990 yılında yayınladığı "Got the Time" isimli şarkıdır. Ondan 6 gün sonra ise Motörhead'in "Leaving Here" şarkısı Mars semalarını doldurmuştur.

Bu şarkılar "öylesine" çalınmamaktadır ve Curiosity'nin her Dünya sabahında iş başına koyulması için geçmesi gereken bir dizi işlemin bir parçasıdır. Bu şarkıları seçenlerin oldukça hoş bir espri anlayışı olduğu söylenebilir. Zira 92. günlük yalnızlığın sonunda Curiosity Divinyls'in "I Touch Myself" (Kendime Dokunuyorum) isimli şarkısını çalarak güne uyanmıştır.

 

Kaynak: Metal Injection

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder