Türkiye'den Evrim Şarkıları: Dino'nun Şarkıları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

2015 yılında Praksis Müzik Kolektifi ve Şubadap Çocuk; biyologlardan, psikologlara kadar, kalabalık bir ekiple beraber çalışarak "Evrim müfredattan çıkarılırsa repertuvara girer!" sloganıyla 6 şarkıdan oluşan, dinleyenlerin büyük küçük demeden müptelası olduğu bu albümü ortaya çıkarmışlardır: Dino'nun Şarkıları.

Albümün çıkarılması sürecinde Evrim Ağacı olarak biz de albümün ilk şarkısı olan Yaşam Ağacı şarkısına ufak tefek düzeltmelerle yardımcı olduk, bu nedenle bu çalışma bizler için de özel bir anlam ifade ediyor.

Albümdeki şarkıların isimleri şu şekilde:

  • Yaşam Ağacı, 
  • Ben Doğmadan Önce, 
  • Değişelim, 
  • Ornitorenk, 
  • Zaman Makinesi,
  • Dino'nun Şarkısı 

Üstelik 3000 baskısı yapılan albümün tüm baskıları yoksul mahallelerde çocuklara dağıtılıyor.

Tüm şarkıları buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

 

Teşekkür: Sermet Laçin

Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. Şubadap Çocuk
  2. Evrensel

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Genel Atmosfer Dolaşımı ve Özellikleri

''Orman'' ve ''Cangıl'' Arasındaki Fark: Bilimde Neden Nezaketten Ödün Vermemeliyiz?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder