Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
8

Zevk suyu nedir, ne işe yarar?

Bunun için araştırma yapmak istedim fakat bir makaleye erişemedim. Kadın ve erkeğin cinsel orgnından akan aşk suyu (zevk suyu) ile evrim ağacının bunun hakkında ne gibi fikri var çok merak ediyorum teşekkür ederim.
86,271 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
İbrahim Paçalı
Stajyer Diş Hekimi.
Orijinal Soru: Penis uyarılması (cinsel istek değil) durumunda salgılanan sıvı (döl değil) nedir?

Bahsettiğiniz sıvı cinsel uyarılmayla birlikte cinsel ilişki esnasında vajinayı kayganlaştırmak ve spermler için toksik olan asidik vajen ph sını yükseltip ortamı bazikleştirmek için bir takım erkek genital bezleri tarafından salgılanan preejaculate isminde bir sıvıdır.

7,874 görüntülenme
9
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Baran Rende
Baran Rende
1,222 UP
Öğrenci

"Zevk suyu erkekte Cowper bezleri, kadında ise Bartholin ve Skene bezlerinde üretilir. Kadınlarda miktar olarak daha fazladır. Vajinanın ilişkiye hazırlanması, gerekli ıslanma ve kayganlığının sağlanması açısından önemlidir. Cowper bezleri prostata yakın, Bartholin bezleri ise vajinal giriş düzeyinde yerleşir. Skene bezleri ise kadında idrar kanalı komşuluğunda bulunur. Kadında zevk suyunun üretilmesinde esas Bartholin bezi sorumludur."

"Zevk suyunun gelmesindeki amaç ilişkinin rahat bir şekilde gerçekleşmesine olanak sunan kayganlığın sağlanmasıdır. İlişki için doğal bir kayganlaştırıcıdır.

Erkeklerde meni orgazm sırasında idrar yolundan dışarı atılır. İdrar yolundaki pH derecesi spermlerin bir kısmına zarar verip öldürebilir. Zevk suyu idrar yolundaki pH’yı nötralize ederek spermleri korur.

Tüm Reklamları Kapat

Erkekte zevk suyunun görevlerinden biri de penis başının (glans penis) vajinaya girişini kolaylaştırmaktır."

7,616 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Op. Dr. Funda Yazıcı Erol. Zevk Suyu. (23 Ağustos 2021). Alındığı Tarih: 23 Ağustos 2021. Alındığı Yer: | Arşiv Bağlantısı
5
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close