Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Yurt dışında yaşamak, çalışmak için türkiye'deki üniversitelerin yeterliliği nasıl?

Sevdiğim insanla birlikte yurt dışında yaşamak gibi bir hayalimiz var, o bu sene ankra üniversitesi fizik mühendisligine yerlesti, ben ise talihsiz bir kazadan ötürü seneye tekrar girmek mecburiyetindeyim, hedefim odtü bilgisayar mühendisliği, bu durumda avrupada iş bulma, çalisma olasiligimiz nedir, bu durum nasıl içler?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Eğer ODTÜ gibi bir üniversiteden mezun olursanız yurt dışında iş bulma imkanınız kesinlikle var. Fakat, tabiki iş sizin üniversite hayatınızda bitiyor. Çalışmalarınız, projeleriniz ve nasıl mezun olduğunuz önemli.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlığın sadece tahminlerde bulunabileceği ve ancak nesiller boyu süren çaba sonucu kısmen çözebileceği gizemler mevcuttur.”
Bram Stoker
Geri Bildirim Gönder