Puan Ver
-1
Puan Ver

Yüksek seviyeli baryon korunmasızlığı süreci, sfaleronlar ve sanal karadeliklerin nedir?

Bu yazdığım kavramlar hakkında bazı açıklamalar buldum fakat bu açıklamalar yeterince detaylı ve doyurucu açıklanmamıştı.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Sanal Karadelik

Boş uzayda bulunan enerji -büyük ihtimal sanal parçacıklar dan kaynaklanıyor ama şimdi buna girmeyelim- kuantum dalgalanmalar sonucu bazı alanlarda yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma sonucu mikroskobik karadelikler oluşur ve Hawking Işıması yüzünden çok kısa bir süre sonra yok olur. Böyle kısa ömürlü oldukları için onlara sanal karadelik denir. 

Kalan konular çok uzun olduğu için bir kaynak bırakıyorum. Ordan daha rahat okuyabilirsin. 

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Bilim Fili
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İki insan, hiçbir zaman birebir aynı kitabı okumamıştır.”
Edmund Wilson
Geri Bildirim Gönder