Puan Ver
0
Puan Ver

Yıldızlar nebulalardan oluşuyor. Nebulalar da ölen yıldızlardan arta kalanlar ise, ilk yıldız nasıl oluştu?

1
Anonim 0
1 Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Nebulalara ölen yıldızlardan geriye kalıyor demek hata olur.Nebulalar tüm yıldızların aldığı hal olan kırmızı süper dev halindeyken uzaya saldığı gazların yayılması ve füzyon reaksiyonu sonucu yeni yıldızlar oluşması olayıyla oluşur.Bu döngü bu şekilde devam ediyor.Nebula için yıldızın ölmesine gerek yok. İlk sorusuna gelirken evrenin oluşumu big bang’e dayanıyor ve big bang ile evrene yayılan gazlardan hidrojen,helyum ve hala sırrı çözülemeyen karanlık maddenin birleşmesiyle oluştuğu düşünülüyor.

1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bugün okuyabileceğiniz kitabı yarına bırakmayın.”
Holbrook Jackson
Geri Bildirim Gönder