Puan Ver
0
Puan Ver

Yerçekimi motoru nedir, gerçekten galaksiler arası seyahat için olmazsa olmaz mı?

1
Barış Bora 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Uzayda uzak yerlere gidilirken sahip olunan hızınızı yükseltmek için gezegenlerin kütleçekimini kullanarak yörüngelerinde çembersel hareket mantığıyla hız kazanırız. Buda bize hem yakıttan hem de zamandan tasarruf ettirir. Olmazsa olmaz değildir ama çok uzun mesafeler kat ederken yüksek hızlara ulaşmak gerekir bunu da yapabileceğimiz en maliyeti düşük cazip yöntemlerden biri gezegenlerin kütleçekimini (yer çekimini) kullanarak hızlanmaktır.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer bir şempanzenin gözlerinin derinliklerine doğrudan bakacak olursanız, zeki, kendine güvenen bir kişiliğin size geri baktığını fark edeceksinizdir. Eğer onlar hayvansa, biz neyiz?”
Frans de Waal
Geri Bildirim Gönder