Puan Ver
0
Puan Ver

Yediklerimizin miktarını zamanla ve yavaşça azaltırsak midemiz de küçülür mü?

1
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Beslenme türü ve miktarına göre gastrointestinal sistemin her yerinde değişim olur. Sadece mide ile sınırlı değildir. Örnek verecek olursak uzun süre oruç tutan insanlar normal beslenme düzenlerine döndüklerinde bir süre daha az yemeye devam edebiliyorlar.Midenin bu süre zarfında küçülmesine bağlı oluyor. Obezite cerrahide mide küçültme ameliyatlarında bu süreci en kısa sürede elde etmek için yapılır. Bireylerin daha hızlı kilo vermesi için yapılıyor. Kilo verme amaçlı bunu sorduysan sürece başlamadan önce doktora görünmeni tavsiye edebilirim. Bazen hormonal bozukluklar ya da vitamin eksiklikleri de metabolik süreçleri olumsuz etkileyebiliyor.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzde biyologların ilgilendiği en heyecan verici ve merkezi soruların neredeyse tamamı, onların hangi evrim mekanizmalarıyla gerçekleştiği ile ilgilidir.”
Sue Barnes
Geri Bildirim Gönder